Skocz do zawartości

Profesjonalne słuchawki do wykrywacza


sloneczny

Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie bardzo dobre słuchawki, znalazłem szczątkowe informacje na temat kilku modeli. Chciałbym zebrać te informacje w jednym wątku i może to pomoże mi i mam nadzieję innym w podjęciu słusznej decyzji.

Moje propozycje to:

Koss UR-30
Killer B's II
Gray Ghost Ultimate
Grey Ghost Black Widow
SunRay Gold
Rattler

Czy wiecie coś o wyżej wymienionych słuchawkach -wady zalety.

Czy macie może jakieś inne propozycje??

Prosze o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wszystkie słuchawki DetectorPro są bardzo dobre (Ty wymieniłeś tylko 3 z nich), ponadto pominięte są Troy Pro, Timberwolf, Predator ML. Każde z tych słuchawek współpracują z wykrywaczami różnych marek lepiej lub gorzej, trzeba je dobrać do wykrywacza i swoich preferencji.
Obecnie używam Killer B do T2 i jestem b. zadowolony szczególnie, że muszle są wykonane ze skórki a nie ze skaju, bardzo wygodnej dla uszu, no i ten kolorek..., natomiast Tejon bardzo dobrze współpracuje z Troy Pro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że do każdego wykrywacza są inne słuchawki??

Mam Tejona i Fishera CZ-3D czy do nich mogą być te same słuchawki?? A co będzie jak chciałbym nabyć Cortesa i GTI2500 ??

Jakie jest kryterium wyboru słuchawek do wykrywacza??

Wiem że część z wymienionych słuchawek ma przełącznik pozwalający dostosować słuchawki do różnych wykrywaczy, na czym to polega??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre słuchawki do wykrywacza kosztują 350 - 500 zł i niestety w Polsce nie ma ich sprzedaży, z prostego względu, że na takim interesie można tylko stracić, poza tym słuchawki z USA nie mają certyfikatu CE, co nie spodobałoby się celnikom. Sporadycznie trafiają się na aukcjach używane. Nie można z całą pewnością stwierdzić, że takie czy inne słuchawki nadają się najlepiej do danego modelu, zależy to od wielu zmiennych, w tym impedancji a przede wszystkim od preferencji użytkownika, ale generalnie większość wymienionych powyżej słuchawek działa bardzo dobrze z prawie każdym wykrywaczem. Osobiście wybieram takie, które nie mają za dużo przełączników i potencjometrów zwiększających wagę, mogących się psuć lub zaczepiać o coś. Jeżeli muszla wykonana jest ze skaju to używam specjalnych papierowych nakładek np. Bilsom Cool zwiększających komfort.
Tanie, chińskie słuchawki sprzedawane pod nazwami Garrett, White's, Fisher lub HD3030, Audio 200 w jakimś procencie się sprawdzają, ich wady to azjatycka tandetność i nietrwałość.
Zdecydowanie warto zainwestować w słuchawki specjalnie tworzone do wykrywaczy metali w USA czy Wielkiej Brytanii, szczególnie kiedy używa się wykrywacza z górnej półki kosztującego parę tysięcy złotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac po tym poście że zareklamowałeś się Raned jak nigdy dotąd na tym forum.Nie potrzeba niewiadomo jakich sluchawek tym bardziej za 500czy 600zł.To tylko wkręcanie klienta.Jak kupisz takie za 70 czy 100zł to tez będą dobre.Mozna kupic słuchawki studyjne z duzym jackiem i skreconym kablem oraz dobrymi parametrami w naprawde dobrej cenie.Ja mam Philipsa za 29 zł i lepszych mi nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ty lepszych nie potrzebujesz. Jeśli piszesz, że Tobie lepszych nie trzeba, to się zgodzę.

Tylko nie wiem po co zaraz atakujesz Raneda?? Tego nie mogę zrozumieć, uważam że to jest jego zdanie i należy to uszanować. Tym bardziej jeśli pisze na temat.

Wracając do tematu.

PROFESJONALNE SŁUCHAWKI DO WYKRYWACZA - tego się trzymajmy

Nie interesują mnie słuchawki ani studyjne" ani Philipsy za 29"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu robisz Słoneczny duży błąd nie interesując się słuchawkami studyjnymi.Można kupić rewelacyjne słuchawki nadające się do wykrywacza za ułamek ceny nowych.Dla nas intersujące są modele starsze.Te bardzie masywne i wykonane w technologii heavy metal".Sam takich używam.Kossy,model 4AA/Pro czy coś takiego.Impedancja 600ohm.Prawdziwa rewelacja.Drugie mam RadioSharck przeznaczone do skanerów.Monofoniczne,po przeróbce na pseudostereo".Regulacja siły głosu.Super sprawa.Plus jeszcze kilka już nieużywanych.Wszystkie kupione na A...." lub z wystawek za ułamek ceny słuchawek profesionalnych-wykrywaczowych".
Co do Koss UR-30.Moim zdaniem jedne z najlepszych dźwiękowo" słuchawek na rynku.Pięknie grają z wykrywaczem.Niestety mechanicznie lipa.Zwróć też uwagę,że te same słuchawki w cywilnym" opakowaniu to UR-29 za 1/3 ceny tych pierwszych.
Troye z kolei bardzo wytrzymałe.Ale pomimo takich samych parametrów jak UR-30 są dla mnie troszkę z bardzo przytłumione.
Wszelakich Gray Ghostów nie używałem.Są do kupienia na niemieckim lub angielskim ebayu.Ceny niestety dość wysokie.
Pozdrawiam,
wicja1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie zareklamowałem, bo słuchawek profesjonalnych do wykrywaczy nie mam w ofercie. W Polsce i tak nikt ich prawie nie kupuje, a jeżeli sprzedaję swoje prywatne słuchawki to zawsze z dużą stratą. Jak ktoś chce to niech sobie chodzi nawet ze słuchawkami ze śmietnika, jego sprawa i strata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki sloneczny, że tak troche nie w temacie, ale nie moge się powstrzymać. Panie Raned, ja nie mam słuchawek ze śmietnika (po śmietnikach jakoś nie chodzę, chociaż są tacy co muszą...), dałem za nie całe" 30 zika, a chodząc z tesoro rozpoznaję 3 grupy dźwięków. Gdzie jest więc moja strata?

Pzdr - P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem tego postu nie są słuchawki od walkmana, słuchawki chińskie, słuchawki z bazaru, czy od sprzętu HiFi. Rozmowa dotyczy słuchawek profesjonalnych robionych specjalnie do wykrywaczy, a nie substytutów. Jeżeli ktoś nigdy nie używał profesjonalnych słuchawek do wykrywaczy, bo kupuje jakieś za 29 zł to skąd może wiedzieć czy jest różnica i jaka jest to różnica. Ja też kiedyś chodziłem ze słuchawkami jakie się mi trafiły i teraz też czasami takich używam, jednak chyba w jakimś celu się produkuje specjalistyczne słuchawki do wykrywaczy i czemuś to służy. Ja widzę i doceniam różnicę i wyrażam swoją opinię i jeżeli mogę to wybieram słuchawki profesjonalne. Inni zrobią jak chcą i uważam, że tracą, tak jak tracą ci co nie używają słuchawek w ogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Anrzeju :)

Pomijając to, że nie odpowiedział mi Pan na moje pytanie (ale darujmy to już w tym temacie), powiem tak: czy z tymi droższymi słuchawkami nie jest tak na przykład producent bajki animowanej, po tym jak bajeczka staje sie przebojem, wypuszcza na rynek rozchwytywane zeszyty w kratkę 60 kartek z okładką, na której znajdują się postacie z bajki, idą jak woda, a te szare w kratkę 60 kartek zalegają na półkach"? Czystej wody marketing...
W jednym się z Panem zgadzam: tracą Ci co nie używają słuchawek w ogóle, szczególnie jeśli to sprzęt bez wyświetlacza.
Sloneczny, już uciekam i nie przeszkadzam, pewnie i tak będzie cos ze strony Raneda, ale co tam ;)

Pzdr dla wszystkich co mają własne zdanie (nie wyłączając Raneda oczywiście) - Pasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje słuchawki Technics kosztują ok 180 zł. , trochę szkoda mi ich na wykopki , ale z braku laku i te są dobre, brat miał kiedyś najwyższy model sennheisera , co to były za słuchawki:D , do wykrywki niestety za drogie, ale pewnie by się sprawdziły. Ja na moje słuchawki nie narzekam za wyjątkiem wad w upalne dni są za ciepłe i chyba kabel pójdzie pod nóż. Pzdr. Krzychu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre profesjonalne słuchawki jak np. DetectorPro Grey Ghost mają ograniczony zakres częstotliwości na 200 - 3200 Hz, czyli taki jaki jest używany w wykrywaczach. Nie wiem czy jest to uzasadnione, natomiast wolę słuchawki, które wykorzystują pełny zakres percepcji dźwiękowej człowieka. Lubię słyszeć różne niuanse sygnału i staram się odgadywać przed wykopaniem co będzie i czasami się to udaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory wybór słuchawek profesjonalnych do wykrywaczy można znaleźć na stronie http://www.ronsdetectors.com/headphones.htm
Nie wiem czy wysyłają do Polski i zaznaczam, że nie jestem z nimi w żaden sposób powiązany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
luksus używania słuchawki na jedno ucho też ma swoją cenę. Po kilku miesiącach użytkowania takiej słuchawki zacząłem mieć kłopoty ze słuchem. Dopiero po ok. pół roku po zaprzestaniu używania słuch wrócił do normy. Nie ma to jak sprawdzony/sprawdzeni kumpel/kumple działający w pobliżu:-)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie podobała mi się idea słuchawki na jedno ucho, jest to nienaturalne, więc i pewno niezdrowe, nie ma efektu stereo. Słuchawki odcinają mniej lub więcej od świata zewnętrznego, na szczęście ja mam partnera, który jest nadzwyczaj czujny, poza tym słuchawki mające muszle ze skórki zamiast skaju jak np. Killer B przepuszczają więcej dźwięków zewnętrznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam panów widzę że poruszyliście temat słuchawek, chciałbym się coś zapytać, mam Gmaxx II jest on przystosowany do słuchawek bezprzewodowych, i tak sobie myślałem aby kupić oryginalne słuchawki bezprzewodowe ale są drogie i nie wiem czy lepsze od przewodowych, nie chce wtopić bo i tak cierpię na chroniczny brak gotówki . Może ktoś pracuje na takich słuchawkach i napisze czy się opłaca.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl godna uwagi, nigdy nie próbowałem tego rozwiązania, ale przynajmniej odpada kwestia przekaźnika, który jest wbudowany w wykrywacz i stamtąd pobiera prąd. Dobrze wyglądają WS3, cena na eBayu nieco ponad 600 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie