Jump to content

Samoloty MDLot - prośba o pomoc


kuna

Recommended Posts

Witam!
Zwracam sie do Kolegów z gorącą prośbą. Otóż poszukuje zdjęć samolotów użytkowanych przez pucki MDLot w okresie jego istnienia. Wiem, że google czyni cuda ale tam już wszystko sprawdziłem. Może ktoś z szanownych kolegów posiada jakieś mniej znane zdjęcia?

No i korzystając z okazji, mimo iż nie ten dział, może ktoś z kolegów posiada jakieś ciekawe zdjęcia polskiego lotnictwa morskiego po II wojnie światowej? Interesuje mnie zwłaszcza okres tworzenia powojennego lotnictwa morskiego przy współdziałaniu z ZSRR. W zasadzie wszelkie informacje mile widziane.

Do Administratorów: Jeśli uznacie za słuszne wątek można rozdzielić na dwa, jaednak nie chciałem zakładać dwóch postów:)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

maciek
Link to post
Share on other sites
Przed wojną w latach 30-tych nakręcono w Polsce film Rapsodia Bałtyku" w reżyserii zdaje się A. Forda(chociaż trzeba by było to sprawdzić). Wiele scen było kręconych w Pucku w bazie MDL i można było zobaczyć ówczesny sprzęt Dywizjonu np. Lubliny R-XIII.
Link to post
Share on other sites
AJPress z serii Kampanie Lotnicze pod nr 19. wydał zeszyt Polskie Lotnictwo Morskie 1920-56". O podobnej tematyce jest również książka z serii Biblioteczka Skrzydlatej Polski.
Zdjęć i artykułów było kilka w Aeroplanie" i w Lotnictwie z Szachownicą".
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information