Skocz do zawartości

Dawna granica między II RP a III Rzeszą


grzeb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witaj necroskop
Jeżdżę dalej po terenie, jak widzisz wszystko jest ciekawe, mam dużo pomników denkmall". Widzę teraz dokładnie że te które znalazłem to są słupki wyznaczające pas graniczny, biegnące po stronie niemieckiej. Sądząc z tego w pewnej odległości powinienem znaleźć ciąg takich samych tylko z oznakowaniem polskim. Tylko jaką szerokość mógł mieć pas graniczny?. Napisz na jakim osiedlu stoją te słupki to jak będę to sobie walnę fotki. Te robione w Przywsiu mają prawie dwa lata . Pozdrowienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Lokalizacja słupków jak powiedział Mariusz. Jak byś chciał szybko zapytać sie o drogę to pytaj - Gdzie tu jest Neptun?".
Wkleję jeszcze jednego słupka tyle że z krzyżem. Z ziemi wystaje na ok 0,5 m. Tak na upartego bym powiedział, że jeśli chcemy dopasować go do granicy to na siłe bedzie w lini prostej jakieś 2 kilosy od niego. Żeby jednak źle tego nie interpretować, co myślę że jest ważne, ten słupek stoi po polskiej stronie.

Mariusz - widze, że w pewnym okresie naszego życia byliśmy sąsiadami", aż do przeprowadzek :-)

Woytas - wrzuć co znajdziesz, porównamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo :)
bylbym naprawde wdzięczny.

przy najblizszej okazji zabieram aparat i ruszam w teren.
jedyne co znalazlem w tamtej okolicy to przygraniczne umocnienia niemieckie wzdłuż granicy Generalnej Guberni.
niestety nie użyte..

Woytas jak byś mógł wyciąc kawałek rozciągłości mniej więcej okolice Lublińca - Starokrzepice/Krzepice n. Liswartą, byłoby super.
pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mariusz - zaraz wyślę ci emila" jednak zakładam że bedzie ciężko się spotkać, jakoś dograć, będe zapewnie latał po rodzinie a do tego żony rodzina i takie tam. A tak odnośnie naszego osiedla to może mamy jakiś wspólnych znajomych. Z mojej strony ja strzelam - Wojtek Ż. z Sucharskiego 2. Po odbyciu służby wojskowej osiadł w Katowicach. Może kojarzysz, często z Funiem" urzedowali. (Funio" - Sucharskiego 4)

Woytas - mój krzyżyk z fotki nie zlokalizowałem na żadnej mapce, ani wigówce ani naszej topograficznej 1:25000. Tak w sumie dodam, że granit leży w depresji :-). Najlepiej niech sie wypowie Gregfm jak on ma posadowione słupki z krzyżami.

aw68 - fajną fotkę wstawiłeś. Teraz nie mogę się pochwalić moją fotką szlabanu zachowanego do dzisiejszych czasów, gdyż mam to na płytce a muszę powoli do yrki" się zbierać ale wrzucę ją w najbliższym czasie. Ale uwierz mi na niej już byś nie posadził nikogo. I jeszcze jedno szlaban jest po polskiej czy niemieckiej stronie?

Pozdrawiam
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slupki zidentyfikowane na 100% z tymi z map -25 i 100
tylko ze betonowe- bez zadnych opisow (oprocz widocznego miejsca na namalowanie(?) ). czesc stoi sobie tak jak stala, kilku brak , jeden przewrocony. Postaramy sie moze w przyszlym tygodniu zaatakowac z innej strony - potwierdzimy ustalenia co do wygladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu budynki urzedu celnego w Suminie - kilkakrotnie ostrzelane w sierpniu 39 roku - obsada celna podobno zostala wymordowana przez Niemcow. - granica przebiegala kilka metrow dalej za budynkami i potem w lewa strone patrzac na zdjecie (wzluz torow) -wogole bardzo poskrecana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie