Skocz do zawartości

Polski Fiat 621


pająk

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem jakiś czas temu prezent w postaci kilkuset kg samochodowych wykopków wrześniowych, z których duża część dała się zidentyfikować jako pozostałości ciężarówki Polski Fiat 621 L. Z miejsca znalezienia można wnioskować, że był to prawdopodobnie samochód służący w Warszawskiej Brygadzie Pancerno-Motorowej.
Może ktoś wie o istniejących (a najlepiej będących do sprzedania lub na wymianę) częściach tego historycznego pojazdu (oczywiście mówię ogolnie o modelu 621 a nie o egzemplarzu, którego części mam). Plan maximum to skompletowanie ciężarówki w dużym stopniu oryginalności, remont i doprowadzenie do stanu jeżdżącego w celu udziału w rekonstrukcjach, pokazach itd. – ogólnie chodzi mi o upowszechnianie wiedzy o II RP i Wrześniu 39. Możliwe przekazanie samochodu w depozyt jakiemuś sensownemu muzeum. Plan minimum, cóż… konserwacja zachowawcza tego co uda się zebrać i ekspozycja u mnie prywatnie. Co warunkuje rozpoczęcie remontu? Zdobycie ramy i silnika (o kabinie nawet nie marzę, rzecz nierealna). Szukam też kontaktu z ludźmi, którzy kompletują lub remontują taką ciężarówkę.

Na obrazku: w głębi po prawej lewy przedni błotnik, obok niego tylny hamulec i dwa przednie - wszystkie bez bębnów. bliżej przekładnie kierownicze i elementy mocowania resorów oraz przegub wału napędowego. Po prawej stronie niezidentyfikowane elementy (podtrzymujące?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ostatni to właściwie model R z Muzeum Techniki w Warszawie (zdjęcie z Forum Polskiej Motoryzacji). Podobno mają też 621L, ale fotki nie znalazłem, pewnie stoi w magazynie. Ktoś dorzuci kolejnego zachowanego Fiata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Witam,

Noszę się z zamiarem odwiedzenia Muzeum Techniki, właśnie po to by zobaczyć widocznego na zdjęciu powyżej Fiata. Powstaje tylko pytanie; w którym z oddziałów jest on eksponowany?? (W-wa, ul.Filtrowa? / Huta Żelaza w Chlewiskach za Radomiem?)

Niestety strony Muzeum Techniki i oddziałów Muzeum Motoryzacji nie podają spisu eksponatów ani ekspozycji (jeśli tak, nie ma info o Fiacie 621)

Z góry dziękuję, jeśli ktoś posiada świeże informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Witam. Niech ktoś mnie też oświeci z tym zbiornikiem paliwa.Jeśli wz.34 i C4P są pochodnymi od Fiata 621 to zbiornik paliwa jest typu opadowego,i znajduje się między przednią szybą a podnoszoną maską.Tylko gdzie jest korek wlewu?Czy w pasie podszybowym czy lało się paliwo po podniesieniu maski.Takie rozwiązanie jest w ciągnikach C 330 czy C 360.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
hm... nie zaglądałem dawno, a widzę że są nowe (czyli sprzed roku) wpisy. s_boj - na razie finału nie ma, przez ostatnie lata moją główną aktywnością była praca nad książką o Mikrusie, którą niedawno ukończyliśmy. Tu szczegóły: http://www.facebook.com/MikrusMR300
W tej chwili zabieram się wraz z moim dyplomantem za odtworzenie dokumentacji tylnego mostu Ursusa A.
Niedawno powstało w Rzeszowie Muzeum Techniki i Militariów, być może zebrane przeze mnie fragmenty wrześniowego" Polskiego Fiata 621 i Ursusa A znajdą miejsce w ekspozycji, muzeum jest dopiero w fazie rozruchu.
Jeśli chodzi o rekonstrukcje to zaczynam od tańszych projektów, na początek idzie Mikrus: http://www.automobilrzesz.pl/samochody_zabytkowe/pl/64,87/2/mikrus.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie