Jump to content

Żołnierz AK i WiN- pseudonim Morwa"


pokemon

Recommended Posts

Jednym słowem szok!!!!!!! Ale prawda, z jednej okupacji pod drugą czy na gorszą????? Osobiście twierdze ze weszli my z deszczu pod, renyę, bo Polacy walczący nie wyobrażali sobie taką wolności tyle lat na wygnaniu ile zginęło a tu nie mogli wróci do polski SZOK Nie mogę sobie wyobrazić ze tyle lat pod okupacją mordów Niemców na Polakach ze Polacy akceptują ten terror komunistów ze dopiero budzą się 81r., Ale polityka jest jednym z motorów kształtowania historii Pozdro ja tylko nawiozłem parę myśli do poszczególnych wypowiedzi moich pradziadków. Ja wiem ze ten temat to szeroki ocean, ale do nawiązanego postu parę refleksji trzeba zamieści nie wiem czy poniektórzy się zgodzą, ale?????
Link to post
Share on other sites
Panie Jacku pisze pan ze Losy oddziału Zapory na Podkarpaciu są niesamowite, ale nigdzie nieopisane. Wiec pytanie gdzie pan te informacje zasięgną. Bardzo mnie to interesuje, bo przez różne papierzyska się przedzierałem i tylko szczotkowe informacje pozyskałem jak by Pan mógł informacje udzielił oczywiście jak to nie jest problem. Z góry dziękuje
PS Moskit1
Link to post
Share on other sites
Witam
Mialem zaszczyt być na spotkaniu z żołnierzami oddziału Zapory w Nadleśnictwie Tuszyma, słuchałem ich opowieści o działaniach na terenie Polski. Okazało się, że dotarli również do okolic Mielca, gdzie stoczyli kilka potyczek, potem przebijali sie w kierunku Krosna a nastepnie na Podhale. Obawiam się, że ta historia nie została nigdy spisana. Kontakt z żołnierzami Zapory mozna szukać przez red. A. Sikorskiego z TV Lublin.
Jacek
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information