Skocz do zawartości

Lanolina - gdzie szukać ?


schutze W.

Rekomendowane odpowiedzi

kup zwykły olej do skór w jeździeckim. Czy rycynowy jest dobry to dowiemy się po jakimś czasie jak skóra wystawiona będzie na wilgotne i ciemne warunki. Olej do skór jest olejem specjalistycznym - nie jełczeje i nie wysycha jak zwykly lniany. Można użyc jeszcze zwykły tłuszcz do skor ale jeśli mocno zaschnięta skóra to olej lepszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że w klimacie motocyklizmu siedzę od 1990 r., a kto widział morotsa bez skóry?, to tak: jeżeli trochę twarda polecam raczej specjalistyczne preparaty np. Leder Fett z Luisa ( ostatnio trudno dostępny ),wosk do skór z firmy Starwax - ceny 35-50 złociszy, albo też wosk pszczeli wcierany na ciepło, tylko uwaga łatwopalny. Mogą być inne produkty - ważny jest zapach - im mniej zalatuje rozuszczalnikiem tym lepiej. Kombinacje z tłuszczami roślinnymi sobie daruj - tak jak zauważył mój przedmówca skutkuje to w zasadzie nieodwracalnym zniszczeniem przedmiotu. Mały OT moze mod uczyniłby coś na kształt i podobieństwo regulaminu konserwacji na głownej tego podforum np.
1. Do odrdzewiania metali nigdy octu!
2. Skóry masłem nie traktujmy !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przyklejania wątków nie mam uprawnień, to do Bociana. Faktycznie przykleił bym informacje że za ocet do odrdzewiania i olej jadalny do skóry kartka. Te specyfiki motocyklowe które podaje KaktuS to właściwie impregnaty. Sam bawie się motocyklami i znam je. Lepiej i taniej jednak lanolina. Jak ktoś orginał używa to takie specyfiki mają jak najbardziej zastosowanie, znakomici zabezpieczają przed deszczem i ułatwają następnie czyszczenie. Osobiście preferuje specyfiki Gaerne :)
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam panów
Temat trochę stary ale wiem że sparawia problem.
Taka informacja - mam nadzieję, że może się komuś przydać - Kupiłem dzisiaj w aptece plastikowy pojemnik z Lanoliną 500g - cena 45zł. Na niej napis: Lanolina FPV zastosowanie: do receptury preparatów farmaceutycznych stosowanych zewnętrznie, wydawanych bez recepty lekarskiej."
Firma Microfarm p.p.h. Kraków, ul. Krakusa 7, tel: (012) 656-62-34.
Więc jakieś gadania pań w aptece o receptach itd są chyba wyssane z palca i jak zwykle w naszym kraju brakiem ludziek życzliwości.

Wchłanianie lanoliny można polepszyć stosując suszarkę do włosów - no chyba że ktoś lubi piekarniki.

Na marginesie wosk pszczeli zawsze na ciepło mieszałem z Olejem linianym i dobrze się spisywał jako impregnat do Bundesów.
Pozdrawiam Wszystkich
ps Oczywiście w innej aptece marudzili i sprzedali mi tylko naparstek lanoliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Właśnie od tego producenta (znajomy) dostałem kilka opakowań które gdzieś zawieruszyły się i przedatowały. W tym zastosowaniu jedna nie będe się przejmować datą. Polecam ich syropy na kaszel, faktycznie działają, nie wie tylko czy tą informacje da się pociągnąć pod konserwacje gardła i nie wyjdzie że to reklama ;) Jak nie przestane to sam sobie bede zmuszony dać kartke :(
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
To jakis zwykly preparat do prania welny :)
Panie w aptece czemus nie lubia sprzedawac lanoliny, ale robia z niej masci i te juz lubia sprzedawac. Musisz ugadac pania aptekarjke zeby Ci odsprzedala troche czystej lanoliny, ja kiedys odkupilem spora puszke w calosci i wcale kosztowne nie bylo. Lanoline rozpuszczasz w benzynie lakowej i tym nasaczasz stwardniala skore. Pare rzeczy do zycia przywrocilem :) Lanolina ma ta zalete ze nie zapycha porow skory, ladnie w nia wsiaka a potem nie zasycha po latach na kamien jak niektore chemiczne preparaty czy oleje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie