Skocz do zawartości
  • 0

Części od Panthery - identyfikacja.


to17071990

Pytanie

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Miejscowi jednakże żołnierzy Wehrmachtu od Krasnoarmiejców zazwyczaj rozróżniają. I nie tylko od miejscowych to wiem Ktoś mnie w końcu musiał skierować w to miejsce ;p
Poza tym próbowałem wpasować" te płyty pancerza w ruska jakiegoś i ni dało bardzo rady. O ile jeszcze ta duża to mogla być z pancerza kadłuba od dołu (chociaż u rosyjskich czołgów nie sądzę , by pancerz w tym miejscu miał ponad 4 cm grubości) , to te mniejsze po prostu nie pasuja mi nigdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że to z pierwszego zdjęcia to kierat to wiem kolego , gdyż czytać jeszcze umiem ;]

Wiem ,że Pantera od kilku świadków , którzy widzieli czołg w całej okazałości.Podobno został trafiony i opuszczony przez załogę. Po wojnie pocięto go. Większość poszło na złom, oprócz tego co zostało ( czyli tego co mogło sie przydać właścicielowi )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jak juz nie żartujemy - to ten element sprzęgła, to raczej jakiś napęd - sprzęgło boczne ? Poza tym - ilu ludzi w czasie wojny znało dokładnie typy niemieckich czołgów ? Większość tych, co przeżyli wojnę, każdy czołg nazywali Tygrys albo Pantera. Zresztą, wszystko co wojskowe, to był w opowieściach najczęściej czołg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran boczny , ale mogę się mylić.
O grubości 2 cm.
Wymiary okolo 35 cm x 100 cm
W miejscu gdzie rozbił sie czołg.
Z otworami na śruby w równej odległości od siebie.
To na 100% część pancerza od czołgu , ale czy to ekran to nie gwarantuje.

Na ziemi tylko tak dziwnie wygląda.

(Chodzi o blache lezaca na ziemi pod wycieraczka)



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora mietek 22:17 08-04-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie