Skocz do zawartości

Przeróbka szwajcara na mundur żandarmerii


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ sam się bardzo dawno temu zastanawiałem na zastosowanie munduru szwajcarskiego do konwersji na niemiecki mundur z okresu II WŚ, więc mam jedną, ale myślę, że kluczową uwagę.
Ponieważ kurtki szwajcarskie z założenia projektowane były do noszenia z wyłożonym kołnierzem (a tylko w wyjątkowych sytuacjach do zapinania go pod szyją), więc zawsze będzie się on bardzo brzydko defasonował pod brodą. A żeby wyeliminować ten problem trzeba go również przeszyć.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dzięki , o taki mi mundur chodziło jaki pokazał Hindus , mam zamiar wykorzystać obszycia z tej aukcji ( http://allegro.pl/item227892388_kpl_obszyc_feldgendarmerie_.html ), tylko nie wiem po kiego czorta jest ten adler w zestawie ? Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego O1dalton - same obszycia to przysłowiowa mięta" - najtrudniejszy problem to zdobycie naramienników policyjnych na przykład w stopniu służbowym takim jak ten na zdjęciu.

Powiem szczerze, że obszycia od Yanika w ogóle się nie będą nadawać, już nie tylko z powodu ich właściwości (dla Feldgandarmerie, a nie Gandarmerie), ale dlatego, że patki są wyszywane, a potrzebujesz BEVO czyli tkane!

Pozdrawiam
Hindus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam, że nikt, ale może da się coś znaleźć w powojennychniemieckich naramiennich - po wojnie policja zabezpieczenia przeciwpożarowego, miała dokładnie takie same naramienniki, jak przed wojną więc może inne siły policyjne też. Poszukaj też na zachodznich portalach producentów replik do rekonstrukcji - może mają - ja nie sprawdzałem, bo temat mnie wcześniej nie interesował.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie