Skocz do zawartości
  • 0

Stary emblemat z herbem Pogoń.


abcd

Pytanie

Emblemat z herbem Pogoń,spotkałem się z hipotezą że może pochodzić z klamry oficerskiej okresu Księstwa Warszawskiego,może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły na pochodzenie tego przedmiotu.Wykonany jest z mosiężnej blachy grubośći 2 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Kopijnik2 DZIĘKI po pierwsze za link z rosyjskiej strony dla kolekcjonerów (skąd Ty ją wziąłeś?) a po drugie za dwie strony z Tradition" o jeździe litewskiej. I znów pytanie: Gdzie je wynalazłeś?
A odnośnie Pogoni" - z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że pochodzi z czasów wojny 1812 r. i jest fragmentem jakiegoś elementu wyposazenie jednostki armii napoleońskiej formowanej w 1812 r. na Litwie. Jednak bez badań polegających na porównaniu Pogoni" z zabytkami bez wątpienia pochodzącymi z epoki trudno cokolwiek przesądzać.
ABCD można Cię prosić o większe fotki Pogoni" na priva?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emblemat z herbem Pogoń,spotkałem się z hipotezą że może pochodzić z klamry oficerskiej okresu Księstwa Warszawskiego,może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły na pochodzenie tego przedmiotu.Wykonany jest z mosiężnej blachy grubośći 2 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głowy przyszła mi teza, że może to byc emblemat z ładownicy. Ale prawdą jest to co pisze kopijnik2. Do pełnej identyfikacji potrzebne jest więcej informacji. Rok 1863? Niewykluczone choc raczej stosowano wtedy emblematy z potrójnym herbem Rzeczypospolitej czyli orzeł, pogoń i archanioł Gabriel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie