Skocz do zawartości

Artyleria 39 - część trzecia


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 377
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie mam czasu teraz szukac niestety ale ckmy i mozdzierze chyba byly na innym zdjeciu ktore na Forum bylo w przyblizeniu od przodu. Moze wiecej da sie zobaczyc obiektu nr 2 na tym zdjeciu? Dziala po prawej to dla mnie czechoslowackie na pewno ale po lewej chyba jest sprzet polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeszcze dwie fotki z tej wystawy (watek: Wrzesien 1939, 05.09.06; watek: Granatnik - czy nasz?, 04.06.03). Sadze ze sobie na tej wystawie eksponaty przesuwali i nr 2 to ten ckm Maxim 08 na podstawie plot ktory widac na pierwszoplanowym miejscu na powyzszych dwu fotografiach. Na pierwszym z obecnych dwu zdjec majaczy za parawanem jakby jakas radiostacja z masztem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcia z wystawy, to te większe armaty są niemieckie, pierwszowojenne: 8,8 cm Flak (Krupp lub Rheinmetall, jak ktoś naprawdę potrzebuje to mogę sprawdzić), 7,7cm BaK (chyba Krupp) i 15cm Krupp K m16.

Ciekawe, czy może Niemcy znaleźli w Polsce swoje pierszowojenne, które nie zachowały się w Niemczech? Po Wersalu nie było im wolno mieć takiego towaru, ale w praktyce cośtam sobie pochowali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie