Skocz do zawartości

Współpraca archeologów i odkrywców (archeologia na żywo)


huk 100

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zrobiłem trochę kilometrów po Polsce i trakcie tych podróży zawitałem do mojego serdecznego przyjaciela tak na chwilkę –po przywitaniu dostałem od razu prezent oczywiście związany z tym forum heheh- poczym przy piwku oglądaliśmy jego kolekcje bagnetów ,monet –gawędziliśmy –a tu nagle telefon ! Kolega odbiera słuchawkę i widzę jak mu się gęba cieszy .Odkłada słuchawkę i pyta się mnie czy chcę z nim się przejechać –bo archeolodzy odsłonili szkielety które zostały przypadkowo odkryte przez pracowników firmy –która wykonywała fundamenty pod przyszły budynek i został przez nich poproszony o pomoc z wykrywaczem. Normalnie kopara mi opadła z wrażenia i tylko pokiwałem szybko głową że tak. Na co on- a przecież ci się śpieszyło do domu bo masz jeszcze 280 km. A d… a tam odpowiedziałem nie pali się !Kumpel zabrał wykrywacz wsiedliśmy do auta i gazu .To co tam zastaliśmy to pokaże wam na fotkach .Musze powiedzieć że zmieniam zdanie na temat „archeologusów „ zostałem tam mile zaskoczony atmosferą i stosunkiem do mojego przyjaciela z wykrywaczem –wyszło tam że on już im pomaga parę lat .Wymieniliśmy się może nie doświadczeniem ale wrażeniami –mało tego zatkali mnie na koniec –powiedziałem im że szwy czaszkowe według mnie wskazują na młode osoby –zapytali mnie dlaczego wiec im wyjaśniłem –że są jeszcze nie zarośnięte i są jeszcze bardzo ostre –zapytali mnie wtedy czy jestem zawodowcem coś w podobnej dziedzinie i to mnie zatkało .Jak im odpowiedziałem że tylko się tym interesuje i jestem amatorem to znowu oni się zdziwili heheheh. Proszono mnie o dyskrecję i nie ujawnianiu gdzie to znalezisko zostało odkryte-wiec nie podaje –a jeżeli ktoś wie lub się dowie –to proszę tu tego nie ujawniać .Po wykonaniu fotek rozstaliśmy się w niesamowitej atmosferze aż szkoda –no cóż prace trwają współpraca archeologów i poszukiwaczy również, i jest możliwa -pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż chciałem wam pokazać jak najwięcej szczegółów –bo zawsze szczegóły najbardziej kręcą poszukiwaczy –ale wiem że zdania będą podzielone –przy okazji chcę podziękować archeologom za pozwolenie zrobienia fotek no i mojemu serdecznemu przyjacielowi bywalcowi tego forum :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba Sotnik uwidocznił pewien problem, na wstępie zasygnalizowany przez Huka100...
ieczesto znajduje sie parke w uscisku "
z innych wypowiedzi:
fant, towar, alledrogo"
A po drugiej stronie - odkrycie, badania, publikacje wyników"...

Dlatego cieszę się, spotykając w muzeach dary entuzjastów" i trafiając na fachową eksporatorską robotę - przynoszącą pożytek nie tylko znalazcy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie