Skocz do zawartości

Ju 87B - mocowanie i wygląd kamery


dr.faustus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jak w temacie postu. Poszukuję pilnie wizerunku samolotu
Ju 87B wyposażonego w kamerę filmową. Tak by była ona widoczna na zdjęciu przedstawiającym samolot. Dodatkowo interesuje mnie informacja co do sposobu jej mocowania,parametrów itp.
Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ode mnie taką namiastkę w temacie. Zdjęcia z Der Adler, ale niewiele z nich wynika. Nazywali tą kamerę Motor-Leica", więc pewnie chodziło o jakiś automat zwany dawniej obotem". W innym Adlerze były ciekawsze zdjęcia z zaznaczonymi różnymi [chyba trzema?]sposobami mocowania tych aparatów, m.in. tak jak tu z tyłu pod kadłubem i [zamiennie] w skrzydle. Może go odnajdę, to zapodam. Ale teraz mam inny problem bo zapowiedziałem na Forum ciekawe zdjęcia z Krety, a niemiecki album ze zdjęciami gdzieś mi wyszedł", a niebardzo pamiętam gdzie...

Pozdro
balans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ kolegom za okazaną pomoc! Kawał dobrej roboty! Dlaczego wnikam w ten temat?Otóż interesuje nie pewna niemiecka kronika, która uwiecznia działania Luftwaffe właśnie z pokładu Ju 87B.Najciekawszym w tym materiale jest to,że są to sekwencje nakręcone kamerą filmową,która jak widać zamontowana była wg mnie albo na skrzydle,albo do kadłuba samolotu,w części bocznej-lewej na wysokości pilota, na co wskazuje zaryś śmigła w kadrze z prawej strony oraz oddawane strzały widziane w kadrze w lewej częsci.Wynika z tewgo,że owe mocowanie jest mocno nie standardowym.Być może związne było to z przystosowaniem tegoż samolotu do wersji propagandowej.W każdym bądź razie dzięki waszym informacjom poczynioony został duży krok na przód.
Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie