Skocz do zawartości

Policealne,zaoczne szkoły lesne?


Sowie Góry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Przepraszam admina za ten wątek ale moze on sie przydac dla Forumowiczów.


Pare lat temu skonczyłem Technikum,zdałem mature i tak sobie mysle że moze poszedł bym do takiej szkoły?Ale naprawde kompletnie nie wiem czy takowe są i gdzie...
Dzwoniłem do szkoły w Zagnansku ale niestety policealne są tylko dzienne a ja pracuje. :(Najlepiej aby taka szkoła była jak najblizej woj.świetokrzyskiego,mazowieckiego...
Wiem że są na Naszym Forum lesnicy.Moze oni wiedzą?
A moze niekoniecznie trzeba konczyc lesną szkole aby pracowac w lesie?A moze np.OCHRONA SRODOWISKA?
Wiem że kompletnie nic nie wiem...
Jeszcze raz przepraszam za ten wątek,prosze o wyrozumiałosc i pomoc

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj policelane zaoczne i to leśne to chyba ten Goraj tylko.

Ale nie wiem czy to ma sens - po maturze policealne
to owszem, dziennie.


Nie trać czasu na ochronę środowiska - jak leśnictwo to wydziały leśne SGGW, AR Kraków, AR Poznań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój - jak już ponosić koszty nauki zaocznej to po prostu iść na studia zaoczne na jedną z trzech ww. uczelni - to jest coś porządnego i honorowanego.

W ogóle liczba osób kończących studia jest taka że technika leśne czy szkoły policealne ludzie kończą żeby mieć łatwiej na takich specjalistycznych jak leśne studiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można się wkręcić do lasu ez szkoły" tj. np. do szkółek leśnych biorą tylko praktykantów/starzystów?
U mnie też nie ma zatrzęsienia takich kierunków. Praca i wiele innych względów nie pozwala mi na naukę dzienną.
Czy jest jakiś kierunek w policealnej, który przydaje się Wam w lesie"? Coś oprócz ochrony..?
Maturkę mam(bez pomocy pana G:).
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z podstaw zatrudnienia w LP jest posiadanie niezbędnych kwalifikacji - nabytych w średniej szkole leśnej typu technikum lub szkole policealnej i zwieńczonych tytułem technika leśnika lub ukończenie studiów wyższych na jednym z trzech wydziałów leśnych zwieńczonych uzyskaniem tytułu inzyniera lub magistra inżyniera. Studia można odbywać w trybie dziennym lub zaocznym. Mnóstwo ludzi po technikum leśnym lub szkole policealnej kontynuuje studia potem studia wyższe.
Część ludzi po szkole średniej przystępuje do odbycia stażu zawodowego od razu robiąc przy tym studia.

Inni czekają ze stażem na po studiach.

W każdym razie aby móc odbywać staż zawodowy trzeba mieć już jakiś dyplom w kieszeni szkoły średniej co najmniej.
Ponadto trzeba dodatkowo przejść postępowanie kwalifikacyjne - w formie egzaminu testowego, którego pozytywny wynik kwalifikuje do skierowania kandydata do odbywania stażu w konkretnym Nadleśnictwie.

Po odbyciu rocznego stażu, kandydat do pracy w LP przechodzi tzw. egzamin wewnętrzny w n-ctwie z zakresu nabytych umiejętności i wiedzy, i w zależności od wyniku jest kierowany do właściwego postępowania dla kandydatów do pracy w LP - na zasadach egzaminu państwowego składającego się z części testowej, części ustnej z zakresu znajomości języka, informacji teoretyczno-praktycznych oraz części praktycznej - dotyczącej znajomości obsługi podstawowego oprogramowania komputerowego i podstaw Systemu Informatycznego Lasów Państowych.

Po pomyślnym przejściu ww. egzaminu, kandydat otrzymuje skierowanie do pracy we właściwej jednostce LP (czytaj NAdleśnictwie), zwykle na jedno z podstawowych stanowisk w biurze N-ctwa lub terenie - odpowiednio jako referent lub podleśniczy.

To tyle zasad. Myślę że chyba teraz klarownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pisząc o niezbędności dyplomu szkoły średniej jako minimum przystąpienia do procedury kwalifikującej i kierującej na odbywanie stażu miałem na myśli dyplom średniej szkoły leśnej.

Egzamin zaś ustny z języka dotyczy naturalnie wybranego języka obcego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wspomnij że to na uczelni niepaństwowej, niestety nie da się tego porównywać za bardzo do któregoś z trzech wydziałów leśnych...


Straż Leśna też jest Służbą Leśna LP - w postaci posterunków przy Nadleśnictwach - nie ma innych zasad naboru tam od ogólnie wymienionych przez mnie wyżej - zgodnych z obowiązującym odpowiednim zarządzeniem Dyrektora Generalnego LP dotyczącym zasad zatrudniania i odbywania stażu w PGL LP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...
Wybaczcie, że po takim czasie odkopuję temat lecz wszedłem przez przypadek szukając czegoś na ten temat.

Skończyłem już liceum ogólnokształcące lecz bez matury. Nie mogę iść na studia ani do technikum leśnego. Mimo wszystko zależy mi aby w tym kierunku układać sobie przyszłość. Znalazłem w internecie szkołę policealną leśną, lecz na jej stronie głównej jest taka informacja:

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23.12.2011 w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego (Dz.U. z 03.01.2012 poz. 7) zawód technik leśnik nie może być już kształcony w szkołach policealnych. Może być za to kształcony na kursach kwalifikacyjnych. W zawodzie technik leśnik potrzebne będą dwa kursy (dwie kwalifikacje), każdy trwający rok (przebieg kursów będzie podobny do zajęć w Zaocznej Policealnej Szkole Leśnej).



Zostały więc tylko studia i technika - na które iść nie mam możliwości. W zamian za to wprowadzili te kursy, o których mowa wyżej. Czy gdybym zrobił takie kursy + ukończone LO to jestem traktowany jak osoba po technikum leśnym i mam jakieś szanse? Bardzo proszę o odpowiedź co powinienem w tej sytuacji zrobić. Bardzo żałuję, że wycofali taką możliwość ze szkół policealnych. Przecież to 2 lata tylko i wyłącznie tych przedmiotów potrzebnych już konkretnie do zawodu a w technikum jest to rozdzielone jeszcze na wiedzę ogólną. Z góry dziękuję za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie