Skocz do zawartości

Długi weked Bieszczady tylko tyle ! aż tyle ?


Rekomendowane odpowiedzi

to dlatego nieznalem miejscowosci bo to nie biesy,ja tylko tutaj operuje,no moze ci ludzie w tej wiosce w ktorej ty byles nie mieli tak drastycznych przezyc jak u nas ,tutaj jak wysiedlano ludzi to kazdy chowal co mial cennego w piwnicy lub w fundamentach,miejscowi chlopi mieli tyle broni i innego sprzetu po chatach pochowane ze jak sie dom palil to wszyscy uciekali chaty niektore wrecz wybuchaly,narod tu byl bojowy i czasy niepewne:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Właśnie wróciłem z Mazur, widzę że wątek się rozwinął przez weekend :)
Od początku: piwnica z moich zdjęć jest w Tworylnem, fotki robione w długi weekend. Jeśli ktoś chce tam szukać to radzę szybko, bo część wsi wzięły w posiadanie bobry i możliwe, że zakażą tam wstępu (tzn. leśnicy nie zwierzaki). Huk, Twoja piwnica (korytarz?) kojarzy mi się raczej z fortami przemyskimi, chyba nie poradzę sobie z zagadką. Co do fantów w gospodarstwach... po prostu kopię bardzo rzadko więc chyba dlatego mi fanty nie wychodzą :) Możesz napisać coś więcej o odkryciu w Balnicy? Jeśli nie tu to może na priv chociaż? Wojtek wspominał, że było tam wielu poszukiwaczy, od ktorych ma zresztą gadżety rolnicze, które wiszą na ścianach.
BagnetSS - gratuluję trafienia skrzyni, czasem śnią mi się takie rzeczy po nocach. Na jawie widzialem tylko dół po czymś takim (wydobyte chyba pod koniec lat 80-tych), zawartość podobna do Twojej. Coś mi się obiło o uszy, że w Krywem znaleziono skrzynię z archiwum jednej z sotni UPA (chyba kilkanaście lat temu). Czy to kolejna skrzynia? Czy po prostu Twoja ze źle określoną zawartością. Państwa Majsterków niestety nie znam osobiście, zazwyczaj nocowałem pod cerkwią w namiocie lub w Suchych Rzekach w Ostoi" (polecam, klimat fajny a mają ją rozebrać).
A z rzeczy do odkrycia: mam informację o skrzyni z cennymi rzeczami, którą zakopał jeden z bogatszych mieszkańców Zatwarnicy przed wysiedleniem. Niestety zdążył umrzeć 2 lata wcześniej, zanim się wybrałem do niego na Ukrainę. Jego syn miał 8 lat w czasie wysiedlania, nie wie co ojciec zakopał, opisał mi mniej więcej gdzie było gospodarstwo. Problem w tym, że na miejscu i w oparciu o szkice zabudowy z XIX wieku nie da się tego ustalić. Jeśli ktoś ma mapy bardziej współczesne to zapraszam do spółki :)
Inne miejsce to czynny cmentarz, na którym zakopano 2 dzwony - ciągle tam leżą. Pod koniec lat 90-tych próbowano ich szukać, niestety bez efektu. Nie żyli już ludzie, którzy by mogli dokładnie wskazać miejsce, a szukanie na cmentarzu jest kłopotliwe. Akcja do przeprowadzenia ale z odpowiednim sprzętem i full legal, jedynie dla frajdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Ciągnę ich już 3 rok -sami sprawdzeni - wiem z doświadczenia że najpierw sie z tyramy do gleby ze dwa dni a następnie na kacu trochę pokopiemy -ale nie sa pazerni - obiecali mi że jak znajdą coś podwójnego to zakopią z powrotem dla następnych :):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huk, my w porównaniu do wieeeelu osób nie ujawniających się na forum jesteśmy w Biesach i poza nimi amatorami i dobrze o tym wiemy, ale zawsze własnowykopane cieszy i tym się trzeba pocieszać. Biesy dla siebie trzymają" Ci, którzy nie wdają sie w bezsensowne gadki na forum tylko czyszczą w tym czasie fanty przywiezione z tych rejonów. Pozdro dla nich, pewno kilku będzie wiedzieć, że o nich chodzi ;)
Szwecja powodzenia, pochwal się jak trafisz coś fajnego, szerokości, bajoooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihi , jak zwykle niezapomniane przygody , wspaniale powspominać mile spędzony urlop , ale nie wiem czy drugi raz bym powtórzył taki manewr , myślę że na przyszły rok pomyślimy o parasolach :-) tymczasem od piątku bawię małego bieszczadnika :-) na kwiecień wypadł termin więc w tym roku nie zabawię w górach . Oczywiście Huk pamiętaj o mnie i o moich klamerkach ;-) , szczególnie wękierska bo takowej nie posiadam i życzę owocnych , ciekawych znalezisk
pozdrawiam
uben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie