Skocz do zawartości

moźdezież wz 18 podstawa


Rekomendowane odpowiedzi

witam
jakiś rok temu z kolegą poszliśmy na wykopki, w środku lasu wykopaliśmy blachę dosyć grubą i ciężką prostokątną z 3-ma okrągłymi wgłębieniami... no nic nie mieliśmy pomysłu co to jest zostawiliśmy ją w lesie na wierzchu dla złomiarzy:) ...
przed wczoraj kolega ten dzwoni do mnie i mnie pyta czy pamiętam jak ponad rok temu byliśmy w lesie i tą blachę wykopaliśmy?? hmmmmmm no mówię że pamiętam a on mi mówi że ma przed sobą książkę i że to była podstawa od polskiego moździeża wz 18 to ja wsiadam w samochód szybko wsiadam i jadę do lasu i płyta jak leżała tak leży na wierzchu w lesie::)) ale z tego co widzę nie mogę w necie znaleźć takiej samej podstawy wszystkie są innne ( może to jakiś prototyp był lub wycofany z produkcji przestarzały ??) tego nie wiem jak by ktoś kojarzył taką podstawę i miał może jakieś zdjęcia linki to proszę o pomoc...
pozdrawiam panzerhrabia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moj gust nie jest to podstawa od wz 18 (gniazda wygladaja za duze). Najprawdopodobniej jest to podstatwa do mozdzierza wz 28 ktora miala sie roznic of wz 18 wiekszymi gniazdami (na zamek ktory byl wiekszy). Niestety akurat do wz 28 nie mam rysunkow, wiec nie moge potwierdzic na 100% i sie nie upieram :) .

MarekA ma racje, wszystkie 3 typy (wz 18, 28 i 31), o ile grubo sie nie myle, mialy status typowych w 1939.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie