Skocz do zawartości

Bitwa nad Kaczawą 26 VIII 1813


lepciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Bitwa nad Kaczawą odbyła się niedaleko mojej miejscowości. Bardzo się tą bitwą interesuje i chciałbym wiedzieć o niej więcej. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to prosze o napisanie tych notatek na forum a najlepiej wysłanie mi ich na e-mail: lepciu15@op.pl Interesują mnie również zdjęcia, mapy i inne rzeczy związane z tą bitwą. Podje również swój numer gg aby lepiej się ze mną skątaktować:9643330 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitwa ta doczekała się obszernego opisu w języku polskim - odsyłam do znakomitej książki Mariusza Olczaka pt. Kampania 1813. Śląsk i Łużyce", Warszawa 2004, Wydawnictwo OPPIDUM (600 stron!). Są tam mapy i zdjęcia. Od A do Z wyłożone: jak doszło do bitwy, jaki miała przebieg i co się działo bezpośrednio po niej. Bardzo dużo przytoczonych relacji świadków i uczestników wydarzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepciu - skontaktuj sie z chłopakani ze Złotoryji oni kopią fajne fanciory z tej bitwy .Ja mam kulka kulek muszkietowych i ładny odłamek granatu haubicowego i 2 ostrogi tylko nie jesatem czy ostrogi z tego okresu co bitwa.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie