Skocz do zawartości

Polskie miny ppanc 1939


Gość iancurtis

Rekomendowane odpowiedzi

De facto bawie sie w miniaturowe gry wojenne. Niestety o ile sie nie jest milionerem jak ten dyrektor od filmow Lord of the Rings, trzeba niestety samemu budowac i malowac:) Ze wzgledu na to ze (poza niektorymi wyjatkami jak pojazdy Mars'a) figurki i modele polskiego sprzetu sa rozpaczliwe, podjalem sie wyprodukowania modeli WP w metalu w skali 1/72. Sprawa rozwija sie nieslychanie powoli ale pewien postep jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam wszystkich.
Ja z kolei jestem w posiadaniu takiej oto skrzyneczki:
Wymiary 47x47 wysokość 37, na skrzynce widnieje napis: 4 szt. min G", (z przodu oraz na bokach) na wieku skrzyni jest napis Próżne skrzynie zwracać ( niestety słabo czytelny) oraz WA I-39. W środku pieczątka wytwórcy (niestety bardzo słabo czytelna)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety na dzień dzisiejszy nie mam takiej wiedzy, ale szukam szukam i jeszcze raz szukam. Być moze w instrukcji saperskiej będą jakieś informacje, jeżeli ktoś jest w posiadaniu takowej instrukcji poproszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W temacie wykorzystania min ppanc.
Chciałbym przytoczyć Ogólny rozkaz operacyjny nr 1 dowódcy 7 DP gen. bryg. Janusz Gąsiorowskiego w sprawie wycofania oddziałów na pozycję główną i jej obrony, wydany w Częstochowie 1 wrzesnia, w godzinach popołudniowych - fragment (pisowania orginalna:
V. Użycie różnych broni.
B. Saperzy: przydzielam do 25 p.p. pluton saperów plus 2 drużyny i 400 min p.panc. z zadaniem wykonania przeszkód p.panc; do 27 p.p. dwa plutony saperów, już są w składzie zgrupowania 27 p.p. i 600 min z zadaniem kontynuowania oczyszczania przedpola i założenia min p.panc.
Uwaga: miny będą dostarczane środkami dowódcy saperów do m.p. dowódców pułków." i dalej w tym samym punkcie:
Osłona prawego skrzydła dywizji minami przeciwpancernymi w rejonie Pustka-Rzęsawy."

Sadzę, że powyzszy cytat pokazuje, że od pierwszych dni wojny wykorzystywaliśmy szeroko miny ppanc. Mam nadzieję, ze Koledzy nie będą mieli nic przeciwko temu, że się tyle rozpisałem :)

Pozdrawiam
tokaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Miny Armii Kraków, to jeszcze można zobaczyć w Katowickim Muzeum Śl. Kilka odmian miny wz.37. Zapalniki sa malutkie i ich nie prezentują.Podobno w nastepnych odsłonach wystawy. Jak się patrzy na otwartą minę, to dokładnie jak na stonach Denkschriftu, gdzieś w postach to było?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie