Skocz do zawartości

Czy jest sens tego działu?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Zgodzę się z Cronos-em.
Cała rzecz polega na tym aby ktoś to kontrolował na tyle żeby było ok.Jak wiadomo jest w naszym kraju sporo osób z poza kraju.I babcia czy dziadek też mogli kiedyś tu być,lub odwrotnie.
pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby ktos zaczal uzywac tego forum (obcojezyczny) trzeba by je cale przetlumaczyc. A jak ktos kto szuka przodków wejdzie na to forum to powiedzmy sobie szczerze - tu ich nie znajdzie - jakie jest prawdopodobienstwo ze uzytkownik odkrywcy wykopie dziadka innego uzytkownika który akurat przyszedł tu szukac korzeni? Prawie jak wygrana w totka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze policzymy wszystkich szperaczy a wygnaniu"?czasami tak sie zastanawiam ilu nas jest.bardzo bym chcial wrocic na swoje Mazury i zajac sie tym co sprawia mi w zyciu najwieksza radosc,ale niestety niemam wyjscia.pozdrawiam wszystkich w kraju i gdziekolwiek jestescie.LONDYN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydaje mi sie , że założenie jest dobre , sam mieszkam na Zielonej Wyspie i wielokrotnie tłumaczyłem kumplom artykuły z Odkrywcy.Wysyłając im linki na forum jednak przekierowywałem ich od razu do galerii.Stary , piękny Dublin pozdrawia.liha:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest ktos a wygnaniu" , jest polakiem to chyba moze uzywac forum polskiego;)i mowie wam kazdy kraj ma swoje forum odkrywcze" i zeby kogos tu przyciagnac trzeba cała strone przetłumaczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze uzywac ten dzial jezeli ktos chce cos szybko przetlumaczyc z angielskiego na nasze albo na odwrot?

Ja z przyjemnoscia krotkie teksty w wolnym czasie przetlumacze jezeli jest potrzeba, albo dopuki moja baba nie urodzi (za 4 miesiace):)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z zamówieniem wykrywacza z USA.Prosze o odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:
Czy płatność z góry"i tylko kartą?
Czy może być przelew bankowy?
Czy tranzakcja jest ubespieczona?

http://www.metaldetector.cc/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=126

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze platnosc tylko z gory i najlepiej karta, ale karta nie zostanie obciazona do momentu wyslania zakupu.
W dziale FAQ (czesto zadawane pytania) pod czy moge zamowic bez karty" pisze: ze ewentualnie wezma przelew bankowy (wire transfer). Z doswiadczenia wiem ze jest z tym duzo zabawy, i niechetnie wysylaja poza USA wiec pewnie trzeba by bylo zadzwonic i pogadac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 5 weeks later...
Jak tu powroci pierwszy rasowy angielskojezyczny gosc SVD to sie chyba zalamie. Zaczelo sie od angielskiego, potem nagany wreszcie niemiecki. Za chwile bedzie po mongolsku lub suahili. Dajcie se na luz, bo jak gosc to zobaczyl to pewnie mu sie beklo i poszszszedl.
pozdrawiam
stangret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Skoro administrator zdecydował, że taki dział jest potrzebny to widać przyświecała mu jakaś myśl, jeśli okaże się zbędny to pewnie zostanie usunięty, potrzebny czy nie można o tym dyskutować, ale w cywilizowany sposób!
Thomson napisał:
Niech ssię wyspiarze nauczą polskiego"
Nic do Ciebie nie mam ale uważam, że takie teksty są nie na miejscu.
Pozdro
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Cię, Jadzia. Nie zapominajmy, że:
1. Nie wszyscy obcokrajowcy mieszkają na Wyspach :)
2. Nie każdy z nich ma czas, chęć i możliwości uczenia się naszego języka.
3. Obcokrajowiec wchodząc na takie forum to może sobie co najwyżej pooglądać fotki i dziwne literki w postach, jeśli nie będzie miał jakiejś pomocy - zwyczajnie to forum odpuści.
4. Gdzie ta słynna polska gościnność?
:)
Moim zdaniem - dział powinien istnieć aż po kres forum za kilka tysięcy lat. Jeśli choć jeden obcokrajowiec z niego skorzysta - to już jst sukces.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dział dużo nie zajmuje więc nie przekłada się zbytnio na obciążenie serwera a jednak pojawiły się odsyłacze na zagranicznych forach do Odkrywcy" tak więc taki dział wg mnie jest jak najbardziej potrzebny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kto wolałby politykę??? Lepiej już nie tykać polityki. Wystarczy to co się dzieje w aktualnościach. Zaraz się okaże że Placek" głosował na PO, a Jacek" na PiS i będzie awantura. Po co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
Witam.

Tu nie do końca chodzi o to kiedy to się rozkręci". Moi znajomi z UK czy USA którzy są zainteresowani historią Polski, zaglądają tu dość często podziwiając nasze znaleziska. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że u nich publikowanie znalezisk jest standardem i nie do końca rozumieją nasze obawy przed iebieskimi";) To jest głównie dział informacyjny, który ma na celu skierowanie ich do odpowiednich postów a przy okazji jakąś pomoc w identyfikacji czy próbach poszukiwań w naszym kraju. Także Exploration Poland" jest przede wszystkim bazą informacji i swoistą skrzynką kontaktową dla tych którzy chcą się czegoś dowiedzieć o specyfice naszych poszukiwań. Dostaję różne zapytania na email z całego świata, więc ewidentnie ten dział spełnia swoje zadanie:)

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie