Skocz do zawartości

Identyfikacja zdjęcia


Widd

Rekomendowane odpowiedzi

Też myślałem, że to coś wspólnego z orkiestrami. Szczególnie, że koleś w pierszym rzedzie ma okulary, więc taki nieco sztabowy" mi się wydawał :)

Do tego w tym antykwariacie gdzie to nabyłem, jest jeszcze kilka zdjęć z orkiestrami i wydawało mi się, że pasują to tego. Muszę się jutro tam przejść :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się upierał, ale w 1937 roku muzyków kształcono już w Katowicach. Natomiast to nauki szermierki stosowano kije ze szmacianymi kulkami na końcach (żeby nie skaleczyć partnera w ćwiczeniach). Może lepszy skan rozstrzygnie sprawę.

btw. jak strona Widd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skłaniam do kursu tambormajorów - trochę dziwna poza jak na szermierkę, poza tym (choć zanaczam, nie jestem w tym ekspertem!) widzialem polską instrukcję walki na bagnety z okresu miedzywojennego - takiej pozy tam nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Zdjęcie przedstawia wg opisu szkolenia tamburmajorów, czyli prowadzących orkiestry wojskowe w Centrum Szkolenia Kawalerii w Grudziądzu w 1937 r.
Aktualnie jest na aukcji pod adresem http://www.allegro.pl/item185827808_kurs_tamburmajorow_kawalerii_wp_1937_rarytas_.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie