Skocz do zawartości

Podwinięte rekawy pre 1939


Rekomendowane odpowiedzi

Jak na 1939 to trochę za mało guzików mają ci panowie jak na moje oko. W kurtce drelichowej siedmioguzikowej i jej wcześniejszej odmianie sześcioguzikowej guziki układają się znacznie gęsciej. Wygląda na to że ci żołnierze mają 5 guzikowe kurtki - cała obsługa ma takie.

Za to oficer idący z boku ma kurtkę siedmioguzikową - widać różnice gołym okiem. 5 guzikowych drelichów nie było przed 1939 rokiem w WP (pojawiły się około 1950 roku).

Zaryzykowałbym hipotezę, że to nie jest przedwojenna fotka. Może się mylę. Na wyczucie jednak jest w niej coś iewrześniowego" i tego wrażenia nie robią same rękawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe uwagi były do fotki JoncaA - tam najlepiej to widać.

W ogóle zastanawiam się czemu pierwszy gość z lewej (perspektywa nasza), czyli chyba karabinowy ckm przy każdej biedce nie ma karabinu a ma na pasie ładownice. Wydawało mi się że albo nosi pistolet albo normalnie jak reszta. Noszenie amunicji bez sprzętu do strzelania trochę dziwne ... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazlowiak -swieta racja. Zadne wojsko nie jest homologiem - nawet nie wiem dlaczego to kogokolwiek dziwi:) Moze to tez chyba byc oddzial ON.

Za to, jakbym mial zgadywac na wyczucie tylko i nie wiedzial ze z sierpnia 1939, to bym powiedzial ze partyzantka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspomnienia szkoły przeciwpanernej, Lublin...
a początku lipca wyjechaliśmy w okolice Zamościa, (Łopiennik Górny i Dolny)... W połowie sierpnia obudził nas alarm. Zarządzono wymarsz do Lublina..."
2006-11-27 19:07:00 zdjęcie sugeruje bardzo długą drogę (technika trzymania ręki na karabinie przewieszonym z przodu).
Lato 39 suche, gorące.
To by wyjaśniało podwinięte rękawy...
Takich długich przemarszów w 39 powinno być więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...
  • 10 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie