Jump to content

Bełchatów


dronx

Recommended Posts

Miejscem wartym odwiedzenia jest Góra Kamieńsk, znajduje się tam wyciąg krzesełkowy. Również warte uwagi jest wieś Kleszczów, w której znajduje się taras widokowy z którego można zobaczeć wyrowisko kopalniane. Jadąc z Bełchatowa w stronę ośrodka rekreacyjnego jakim jest Waszkowizna", po prawej stronie znajdują się niewielkie bunkry, które były budowane pośpiesznie przed wybuchem II wojny światowej. Pozdrawiam Robert71
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Witam!!!
Ciekawych miejsc w okolicach B-towa jest naprawdę sporo. Można byłoby napisać na ten temat książkę. Nie wiem do końca co Cię interesuje, miejsca do poszukiwań z wykrywką czy do zwiedzania?
Tak w skrócie kilka:
-Zarzecze -opuszczony XIX-wieczny dworek, ładny,
-młyn wodny, zaraz za Grocholicami, idąc drogą Rakówki w stroną Księżego Młyna,
-ładne ruiny pomiędzy wsiami Polko, a Kurnosem. Jest tam też bunkier.
-bunkier na trasie Btów -Szczerców, na wysokości Polgruntu,po lewej stronie 600 m w las,
-wieś Lubiec za Szczercowem -3 bunkry +stary młyn
Tak najlepiej to zdobądź jakąś starą mapę, a będziesz miał wszystko jak na dłoni.
P.S. Wawrzka i Słok to też kiedyś były tylko młyny na drodze Widawki, a teraz ...super ośrodki wypoczynkowe.Oczywiście zbiorniki wodne są 100% sztuczne.100 lat temu przepływała tam cienka nitka Widawki.
Narka
Krzysiek
Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o schrony w rejonie Bełchatowa to polecam stronke www.schrony.prv.pl kliknąć armia Łódź , zakładki Lubiec, Magdalenów, Olesnik. Są tam bardzo dobrze opisane wszystkie bunkry w rejonie Bełchatowa i Szczercowa na linii obrony 30DP i 2pp leg. Jest tam także dokładna mapka z zaznaczonymi miejscami. Można również wybrać się pod pomnik obrońców Gór Borowskich na Borowej górze ok. 14 km na wschód od Bełchatowa kierunek Bogdanów, dalej łatwo trafić bo to najwyższe wzniesienie w okolicy. Z nowości polecam odkrywke kopalni Bełchatów. Dojazd do placów widokowych jest od strony Kleszczowa i Żłobnicy , ok. 25-27 km na płd od Bełchatowa.

Pzdr AK77
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information