Skocz do zawartości

Ukryte skarby w budynku


Boruta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 months later...
Witam,ja dostałem drewniany dom po dziadkach w spadku,w którym kiedyś była karczma.jak byłem mały dziadek opowiadał że jego dziadek wyznał mu na łożu śmierci że ukrył carskie złote ruble,niestety biedny chłopak umarł i nie zdążył powiedzieć gdzie,jak mój dziadek był dorosły podczas budowy chlewika obok domu wykopał ruska carska wódkę,ale monet nigdy nie znalazł,wiem że dziadek miał też parabelke schowana gdzieś.na wiosnę wybieram się do tego domku poszperać,docelowo chce żeby służył jako domek letni.wiele razy zastanawiałem się gdzie by mogły takie monety być schowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Witam
Mieszkam w byłych Prusach wsch. w poniemieckiej piekarni gdzie dziadek znalazł skrzynie z porcelaną podczas odgruzowywania piwnicy (budynek częściowo spalony) zakopaną w węglu. Sąsiad podczas kopania dołu na kopiec do ziemniaków trafił 2 skrzynie porcelany. Koledze pękła belka stropowa w domu, podczas wymiany okazało się że jest wyżłobiona, a ze środka wypadł karabin i amunicja. Teście znajomego w trakcie kapitalnego remontu natrafili na kilka skrytek. W belce stropowej karabin, za futryną szable, kordziki i coś tam jeszcze. Kuzyn podczas adaptacji strychu na mieszkanie pod podłogą znalazł 5 pasów WH i inne klamoty(nie wiem co bo sprzedał nim się dowiedziałem)...itd
A z miesiąc temu byłem na takiej swojej miejscówce tzn. nieistniejąca miejscowość spalona przez Rosjan. I jest tam pozostałość po dworku, albo jakiś bogatszy gospodarz, a w ogrodzie dwie jabłonki takie po ponad 100 lat. Własnie to one były celem mojej wizyty. No więc zachodzę po te jabłka patrze, a tam jama wykopana(dwa miesiące wcześniej jej nie było) a w dole odcisk po metalowej skrzyni. Więc myślę sobie jest jeszcze jedna jabłonka, symetryczna, czemu tam nie szukali, a ja mam szpadel, wykrywkę, czas. Dochodzę do tej drugiej jabłonki, a tam szwadron szerszeni szarżą bez ostrzeżenia na Mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dzisiaj, i szerszeni jakby nie było, chodź trauma pozostała, dołek częściowo zasypany i o zgrozo ktoś zabezpieczył studnie(o której nie wiedziałem) sznurkiem i kijami, a ja obok uciekałem przed szerszeniami. Nie kopałem bo ostatnio lewe kolano rozwaliłem i boli. Bjar_1 z tą zimą to się udałeś, rano wstaję a tu biało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ja znalazłem metalową skrzynkę na strychu, w niej były monety i stare fotografie. Miałem problem otworzyć, bo strasznie zardzewiałe.
Skrzynka była między belką a eternitem na strychu.Kiedyś przekopując ziemię, pod domem znalazłem porcelanowy talerz. Podobno również gdzieś u nas w ogrodzie znajduje się broń niemiecka.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 14:41 14-01-2019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia mieszka w okolicach Mogilna. to tam znalazłam bardzo dużo starych, niemieckich pamiątek. Obok takiego starego budynki kiedyś ze znajomymi znaleźliśmy naczynia niemieckie.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 15:49 16-01-2019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie