Skocz do zawartości

Ukryte skarby w budynku


Boruta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jak słyszę takie legendy to zaraz przypomina mi się jeden z odcinków ambitnego" programu Strefa ileś tam". Jakiś gość widział ducha dziadka który mu powiedział że w ścianie ukryty jest skarb, typ rozp... całe mieszkanie i g.. znalazł. Tak że życzę Ci powodzenia.
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bathin ale kolega nie pisze o zadnych duchach, zjawach itp. wiec troche powagi, dobrze ze nie napisal ze wie gdzie jest czolg bo tego bym nie zniusl:P
kol. Swiety82 nic innego Ci nie zostalo jak tylko po trochu szukac, sprawdzac pod podloga itp. wiaze sie to z mala demolka" domu no ale moze i sie oplaca...nic nigdy nie wiadomo, to nie pierwszy taki przypadek o ktorym slyszalem, i wiele z nich bylo trafnych:) zycze powodzenia!
pzdr.
Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz kogos z dobrym wykrywaczem,najlepiej takiego co to umie go sluchac.Jesli jest kolor to bedzie latwiej podjac decyzje o ewentualnym roz...gardiaszu.Wielu zrobi to za darmo ale ladnie jest zaproponowac skromny udzial w ewentualnym znalezisku...taka sugestia mala..Pzdr i powodzenia w poszukiwaniach.W kazdej bajce jest cien prawdy.Gdyby odkrywca lekcewazyl i bagatelizowal takie ajki" to coz z niego bylby za odkrywca..:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowej Rudzie raz przeszukiwałem stryszek i jeden pokuj wykrywaczem. Rutusek piskał na kolor ładnie na jednej ścianie, a po głębszym przyglądnięciu się widać było że w ścianie jest cegła ale włożona i zalepiona po bokach. Wyraźnie była różnica. Miejsce zaznaczyłem i niewiem czy właściciele coś znaleźli. :). W Sosnowcu będę niedługo przeszukiwał stary poniecmiecki dom starej bogatej ciotki. Życzcie mi szczęścia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie udało znaleźć przez przypadek skrytkę w ścianie starego przedwojennego budynku . Podczas usuwania starej instalacji wodnej ( która była jak sito ) a wyrywaliśmy ją ze ścian na siłę , otworzyła sie pod schodami na klatce schodowej wnęka ścienna . W środku leżał luger P-08 , 2 magazynki i sporo papierów . Niestety woda ze zniszczonej instalacji która szła jakieś 70 cm nad skrytką , zrobiła swoje . Papiery rozleciały sie w rękach , magazynki też a parabellum zardzewiało dość poważnie . Było to w 2000 roku w Gielniowie , budynek zaś był od wielu lat już opustoszały . Było tam po wojnie przedszkole , co tam było przed i w czasie wojny nie wiem . Dziś budynku nie ma , stał dokładnie w centrum Gielniowa przy zjeździe na Brzezinki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: SZUKAJ!!!!!!! BO JA ZNALAZŁEM,ALE CIUT POZA BUDYNKIEM!!!!!!!!!!!!!!!!(przyjechali niemcy niby obejrzec dom,bo w czasie wojny to oni w nim mieszkali).Grzecznie zapytali czy moga wejsc do srodka,a ze cham nie jestem to zaprosiłem.Byli z tłumaczka,zaczeli wspominac co i jak.I wszystko byłoby cacy,ale starusienki niemiaszek dostał wigoru i po cichaczu wio za stodołę,a gonił jak 18 latek:-))).To ja za nim-rozejrzał sie dysretnie( ja schowałem sie za winklem),i dawaj odmierzac jakies kroki od naroznika budynku w stronę lasu.Jak już się zatrzymał w jednym miejscu i zaczął się niespokojnie wiercic,to niby przypadkiem wylazłem na niego:-))).Ale sie spłoszył!!!!!Iposzedł sobie.Coś tam poszwargotali miedzy soba,zapakowali się w autko i baj,baj!!! A ja wykrywka i co?: I BINGO!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zacza bym od strychu czesto trafialem itam zwlaszcza przy kominach dokumenty ksiazeczki wojskowe i oszczednosciowe listy, mozesz pomierzyc caly budynek i porownac z wymiarami pomieszczen w srodku ,raz zabraklonam 80cm przy kominie w jednym z pomieszczen po rozbiciu sciany okazalo sie ze byl schowek zamurowali a przez dziure na strychu chowali potem zakleili dziure zaprawa . bylo tam duzo rzeczy wtym piekny album z wojny i luzem 300sztuk zdiec z miasteczka inietylko zeczy poprostu z domu niebylo zlota ani srebra ale to inna chistoria .Szukaj wszedzie klepisko w piwnicy sciany dziwne cegly poczuj sie jak oni a wtedy znadziesz wiecej niz mozesz sobie wyobrazic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie