Skocz do zawartości

Rybnik i okolice


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam
Panowie sprawa wygląda tak. Kilku zapaleńców z Rybnika i okolic chce coś zrobić dla potomnych, ocalić od zapomnienia zabytki i ślady II wojny światowej na tych ziemiach. Oprócz przekopywania okopów, transzei i itp chcemy przejąć jeden lub dwa ocalałe schrony bojowe wz.39 pozostałe w Rybniku. Stworzyć na tym terenia oddział PF (www.profort.org.pl) Wyremontować schron, zrobić w nim izbę pamięci. Działając jako stowarzyszenie organizować wspólne wyprawy, wyjazdy. Spotykać się na zlotach. Pierwsze plany i cele zostały wyznaczone na spotkaniu, które odbyło się w niedziele 5,11,2006 o 18,00.
Panowie; Wojtek, Marcin, Łukasz, Adam odbyli spotkanie integracyjne. Wojtek to bardzo trafnie podsumował w poście powyżej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas20 mogles predzej odpisac :/
ja przed chwila wrócieł, nic ciekawego raczej nie znalazłem, poza kolesiem który napierniczał niedaleko na motocrosie, nawet na bunkier wjechał ;]
ale oplacało sie, fajna pogoda, w jednej rece wykrywka , w 2 fajka i jest ok! :D
oby w sobote tez pogoda dopisała!trza odwiedzic pare nowych miejsc
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy te pytanie kierujesz do mnie ale odpowiem ;]
nie bylem w Rybniku, pojechałem pod Gliwice.
a co do tego miejsca wzdłóz rudy, kojaze o co Ci chodzi, mozemy sie tam w sobote wybrac jak pogoda dopisze, a dodam ze jestem baardzo chetny :D
pozdrawiam
moj nr gg to 9242930
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tak myslalem ze za pozno.Wojtek bylem w tym lasku przy Rudzie ale w tym w kierunku elektrowni okolo 300 metrow od mostu na Gliwickiej,znalazlem 6 lusek 2 male z napisem Geco 1938 9mm dwie male ale bez napisu 1 z tych wiekszych z napisem DM S67 i 1 ciekawa przypominajaca mysliwska ale z gwiazdka i z jakimis cyframi pewnie ruska:D .Hehehehe ja wole w jednej rece wykrywka w drugiej piwo;).Musimy sie ustawic razem;),Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie