Skocz do zawartości

Radoszyce i okolice k/Końskich


Gość PANSLON1

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem wybieram się w tę okolicę.Mieszkam w Gdyni,ale w Radoszycach jest moje gniazdo rodowe po kądzieli".Sporo tam się działo w okjolicach.Chętnie poszperałbym po lasach w okolicach z osobami znającymi emat"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...interesuje mnie wszystko, co zwiazane jest z tą okolicą...taki sentymentalny wyjazd... Poza tym jest to teren poniekąd jakby trochę zaniedbywany pod wieloma względami. Pomijam już sam fakt esencji patriotyzmu na przełomie dziejów. Czas najwyższy rozwiazać wiele zagadek, jakie nie zostały rozwiązane puki żyją jeszcze ludzie, którzy mogą naprowadzić na właściwy trop...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ps. kasa, szmal...i inne tego typu znaleziska i owszem.Skłamałbym ,że nie. Ale ja potrafię się także cieszyć i z łuski od mauzera, z pocisku użytego w konkretnej akcji...
Poza tym można się cofnąć w kopaniu do czasów dymarków czy Staszica.1863`rok w okolicach Końskich także był ciekawy...Rzucam hasła z obwoduBanditenkreis":obóz Budowa,Zychy,Szałasy ( Stary...),Cisownik,Rosochy,Ruski Bród,Hucisko,Odrowąż,Sielpia,Szostaki,Barczyca,Wólka Zychowska,Dziadek,Chlewiska,Furmanów,Smarkowie,Wielka Wieś,Turowice,Świnia Góra... itd. mało? służę większą listą.Szary,Ponury... Czas najwyższy ustalić i spisać co tak naprawdę tam się działo...

panslon@poczta.onet.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
Biały Ług za Jakimowicami, po przeciwnej stronie drogi jak jest pomnik na polance w lesie (znajdowały się tam okopy) oraz Grodzisko. Dostałem informacje o tym od nauczyciela biologii.
Pozdrawiam-Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie