Skocz do zawartości

Kuźnia polowa w II RP


revolt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Porzucony polski sprzęt pod miejscowością Iłów k.Sochaczewa.
Uwagę przykuwają dwie polowe kuźnie.
Po lewej stronie, charakterystycznie oznakowane polskie drewniane skrzynki na amunicję karabinową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie (wiem ze to nie identyfikacja) - czy to ze zdjecia może być polską kuźnią polową. Druga kwestia - czy ktoś jest zainteresowany pozyskaniem takiego czegoś do swojej kolekcji (nie sprzedaję-nie chcę żeby poszło do huty bo sam nie kupię)
pozdr,
makul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...
Cześć Towarzysze Kowale ! - fajny temat. Teraz zakupilem dokładnie tą kuźnię ze zdjęć kolegi Wilno no i dopadłem taką ze zdjęć kolegi makula . Pierwsza jest niemiecka i podlega moim pracom remontowym. Rozebrałem ustrojstwo i teraz sparwam popękane koło napędowe ( z żeliwa o nieznanym składzie chemicznym ) - na razie idzie dobrze i powoli. Pracuje przy tym z pasji i doskoku zatem powoli bede wkładał zdjęcia jak nie zapomnę :o). Pzdr. HACY,PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotlinka nie nadaje się do regeneracji bo spawanie żeliwa w kotlinach grzewczych - to zbyt droga i ryzykowna technologia na taką małą skalę. Ot kosztowna zabawa !.
Ale jest materiał do wymiarowania itp.

Teraz widzicie oryginał - ciekawe co się da ocalić !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fenomen polega na tym, że koło jest odlane z żeliwa o składzie chemicznym X" . Technologia spawania materiałów żeliwnych o nieznanym składzie chemicznym jest mi bliska - ale tu nie ma prób . Uda się, albo trzaśnie obok !. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie tu siły działają - a ogromne ! - w stygnięciu itd materiału. ......... jak wyjdzie i obrobię to się pochwalę !.

Na zdjęciu jest druga kuźnia jaką nabyłem za przyzwoite pieniądze na allegro ! Niebawem się nią zajmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie