Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Alexxg

Mundur lotnika II RP

Recommended Posts

Hornet - dla mnie bomba.
Jeśli masz w lepszej rozdzielczości (tak aby dało się odczytać), to czy mógłbym Cię prosić o wysłanie na priv - krzysiek@plart.org

pozdrawiam krzyhal

Witam! Hornet, jeśli to nie sprawi większego problemu to też poproszę:

lukasz@poszukiwania.pl

Pozdrawiam, Łukasz

Dzięki Hornet wielkie.
Gebhardt, czy już o nas całkiem zapomniałeś? :( Nie udało mi się nijak ściągnąć do Krakowa tego xera z Dz.Rozk.MSWojsk...

Cierpliwosci panowie wszystko bedzie ale jest tego sporo wiec musze znalezc dogodna chwile :) W kazdym razie do konca tygodnia zrobie ksero i w piatek lub sobote wysle. Hornet - jakbys mi mogl podeslac te skany na priva to bylbym b wdzieczny bo bardzo mi zalezy na wykonaniu figurek polskich lotnikow i technikow. Sadze ze gosc lapiacy meldunek ciezarkowy kotwica bedzie ekstra:). A do tego rysunki na ogol sa wiele lepsze niz fotki!

Gebhardt podaj e-maila,nie mam OUT Loocka(jestem stara gwardia i wszystkiego nie przyswajam-he,he)

Gebhardt- na podanego e-maila nie mogę wysłać skanow-gdyż mam komendę ieprawidłowy adres e-mailowy"......co jest grane,powtórzyłem dokładnie Twoj e-mail

OK, zrobilem ksero. Kto chce to prosze na priva (chris.gebhardt@stgeorges.nhs.uk) podac adres pocztowy (nie e-mail!). Od poniedzialku, wysle w dzien po otrzymaniu zamowienia:)

Gebhardt -
powiem krótko Wooow,
jestem pod wrażeniem.
Na szybko pierwszy przeglądzik i pierwsze uwagi -
Czapka jest jednak trochę inna niż u szwoleżerów i KOP-owców, stąd niektóre moje wcześniejsze uwagi.
Jeszcze raz dziękuję tą drogą.

pozdrawiam

Wielkie, naprawdę wielkie dzięki Gebhardt. Jeśli tylko będę mógł Ci w czymś pomóc, wal jak w dym.
Dla wyjaśnienia: w tym numerze Dziennika Rozkazów są kompletne warunki techniczne mundurów Lotnictwa Polskiego II RP, we wszystkich jego wariantach i detalach.

Cześć,
Przeczytałem wątek z uwagą i mam takie pytanko:
Ma ktoś jakies dane o kombinezonach? No bo latano chyba w kombinezonach, nie wyobrażam sobie założenia spadochronu nawet na tą wiatrówkę wz36.

Samolot prawie-wrześniowy" juz mam, ale niestety przy niskim lataniu w rekonstrukcjach kłuje w oczy mój kombizenek" made in USA niestety.

Może gdzieś jest takowy? Może ktoś ma? MWP? Zeby sobie obejrzeć i obfotografować? Każde info mile widziane... I każda sugestia np. z czego to można przerobić.

pozdrawia

Kuba Myśluk

Pozwalam sobie wkleić rysunek A. Bulczyńskiego z periodyku Druga Wojna Światowa nr 4-5/2004 - jeden z lepszych moim zdaniem wizerunków pilota w kombinezonie skórzanym.
Trochę go zmodyfikowałem.

pozdrawiam

Krzyhal - dzięki, to już coś na początek. Można spróbowac robić uprząż, dobrze że klamerki mocno dzisiejsze"...

Czy były rownież kombinezony brezentowe/płócienne? Zastanawiem się w czym latano na takich RWD 13 -w zakrytej kabinie skóra nie jest już taka niezbędna, a potrafi dac nieźle popalić w letni dzień...

Jaki to miało kolor - skórzano-brązowy, czy też jakas regulaminowa barwa?

To sie od razu i o hełm lotniczy zapytam: ktoś wie coś więcej na jego temat? Patrzę tak na jego rysunek i chyba skorupe bez problemu bym wymodelował z pianki i odtworzył w laminacie. Wnetrzę też da się zaadaptować ze starej pilotki, laryngofon/słuchawki (współczesne) mam.

A gogle? jakieś fotki?

dziękuję i pozdrawiam

Kuba
PS Krzyhal -a nie chcesz czasem troszku polatać? W ramach podziękowań.

• Create New...

Important Information