Skocz do zawartości

Zamość,Tomaszów Lubelski co w trawie piszczy??


gibki9

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 363
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zaczynam obserwować wątek dopiero teraz.
Jako, że mieszkam w TL od urodzenia pamiętam takie coś. W roku 1974 lub 75 siedząc w szkole nr2 przy oknie po ulicy Kościuszki ( a była ona jeszcze na pewnym odcinku ceglana)pojechało dział samobieżne chyba ZSRR na bazę Rejonu Dróg. Chodziliśmy je oglądać jak przerabiają go na spychacz. Różnie się mówiło, a to że to z pod Dąbrowy, że z innego bagna wyjęte. Historia stara i niesprawdzona (skąd ono pochodziło), gdybym tego nie widział, też bym nie uwierzył. Ono jechało, a nie było ciągnięte. Może ktoś ma znajomego, który w tedy tam pracował i pamięta, może się podzieli informacjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia odnosnie dziala czy tez czolgu jest jak najbardziej prawdziwa.Nie bylo to jednak pojazd z Dabrowy.Z tego co mi wiadomo przerobiono to na spychacz czy tez plug sniezny,zrezygnowwano jednak z tego bardzo szybko z powodu paliwozernosci w/w pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
witam to mój pierwszy post, mam pytanie odnośnie okolic majdanu górnego ,czy wiecie coś o toczonych tu walkach w kampani wrześniowej 1939 roku?kupiłem w tych okolicach działkę i przez przypadek odkryłem ciekawe znalezisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Witam
Jestem z Krakowa ale czesto przyjezdzam z zona do Tomaszowa Lubelskiego I chetnie bym sie zkims wybral na wykopki. Slabo znam teren bylem w Suscu, Krasnobrodzie ale nie wiem gdzie chodzic. Jak by ktos mial czas I checi na wykopki to prosze o sygnal 504834156 pozdro Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie