Skocz do zawartości

Skrzynki amunicyjne w WP do 1939 roku.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
Witam, ma może ktoś kontakt z właścicielem skrzynki na lont, z postu - 2012-08-12 10:08:29 ? login allegro/mail, miałem ją nabyć ok rok temu, jednak straciłem nr kom do niego...

Będę wdzięczny za info, wyłącznie na priv.


ps. skrzynka z zielonym paskiem z 2007-05-02 13:54:00 , to jakaś powojenna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą skrzynkę na lont osobiście targałem ze starej chałupki przez las do samochodu.Zdjęcie zostało zrobione pół godziny po jej odkryciu.Niestety namiar na nią nie był mój i byłem tam tylko jako oceniający czy warto ją zabierać.Zabraliśmy...Właściciel jednak nie chce się jej pozbyć i nie chodzi tu o kwestie pieniężne(ba, nawet wódka nic nie pomogła).Na allegro była tylko w ramach wyceny dlatego właśnie aukcja została zakończona na krótko przed końcem.Wkrótce spróbuje jeszcze raz zadziałać w temacie pozyskania jej.Jak się uda to zdjęcia oczyszczonej i zwymiarowanej wkleję tutaj.
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Poszukuję dokładnych wymiarów skrzyni na polskie granaty zaczepne i obronne wz. 33."

I zaczepne i obonne były pakowane jednakowo a skrzynie mają identyczne wymiary:
- 460x310x260z przegródkami na 48sztuk granatów ułożonych w dwuch warstwach.Skrzynie malowane w kolorze khaki.

To jest opis z książkiPolskie Granaty 1919-1939".

Według mnie była na pewno skrzynia na 24 granaty, czyli jednowarstwowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie