Skocz do zawartości

Niemcy w Mszczonowie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 425
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
A zasugeruj. Ciężko odczytać tą małą tabliczkę. PLAC BELINY ????? W Mszczonowie były dwa place - PIŁSUDSKIEGO i NOWY RYNEK. To chyba jednak nie jest Mszczonów ;( Poza tym ten charakterystyczny budynek, wyglądający na żydowski, nie spotkałem się z nim na żadnym starym zdjęciu mojego miasteczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Obydwie zamieszczone fotki przedstawiajace Mszczonów wygrzebał w czeluściach ebay-a BODZIU, ale skoro ich do tej pory nie pokazał to ja czuję sie do tego zobowiązany :)

zdjecie pierwsze - Plac Piłsudskiego - widoczne za świerkiem" gruzy apteki p. Bukowskiej. To własnie w nią uderzyła pierwsza bomba zrzucona przez Luftwaffe na Mszczonów.

zdjęcie drugie (poniżej) ulica Żyrardowska, w tle ratusz, na pierwszym planie schody kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też prezent od POLSMOLA

Rewelacyjne ujęcie przedstawiające całkowicie dziś zmieniony fragment Mszczonowa. Budynek w pierwszym planie to Dom LUdowy (już dziś nie istnieje. Biały budynek w tle to plebania. W okresie wojny była tam siediba gestapo i przez jakiś czas żandarmerii niemieckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

To faktycznie Mszczonów. Budynek przy ulicy Grójeckiej tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Rawską. Parę metrów od zniszczonej czwórki prezentowanej na zdjęciu powyżej.
Niżej zamieszczam inne ujęcie tej sanitarki z widokiem na skrzyżowanie i park Sasa (potoczna nazwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodziu odnośnie twojego podpisu już bez numeru". To chyba jakaś gra świateł. Ta maszyna nawet po jej ściągnięciu z ulicy Rawskiej na Plac Piłsudskiego przez pewien czas miała jeszcze numery boczne (patrz zdjęcie obok. Drobiazg taki ;), ale piszę o tym bo przypomniała mi się dyskusja w wątku Czy to ta sama maszyna" gdzie sprawie oznakowania była poświęcona cała rozprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie