Skocz do zawartości

ekranizacja �apomnianego żołnierza" :D


Klaus BOLS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 472
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
powstała krótka zajawka" filmu, niestety nie wiem jak umieścić ten krótki (6mb) urywek filmu do powszechnego ściągania. Jak narazie mogę posłać chętnym na meila.

może ktos umiałby go umiescic w internecie??

pozdrawiam KLAUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus masz trzy dobre opcje:

1) wrzuć go na polski - www.patrz.pl - wtedy będzie można go sobie obejrzeć od razu ze strony www (po jego załadowaniu)

2) ... albo wpakuj go na taki serwis - www.rapidshare.de - wtedy musisz skopiować tylko link i każdy będzie mógł go pobrać ...

3) ew. nieśmiertelne video.google.com ... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo dla Klausa BOLSA i jego kolegów!! Film jest zajefajny!! Mam taki pomysł.. ale nie wiem czy Klaus sie zgodzi...Jeśli mielibyście jakieś wraki hełmów,puszek po maskach p.g lub inne wraki sprzętu niemieckiego to podsyłajcie mu... :D nie znam go osobiscie ale tA krótka zapowiedź jest naprawdę warta posiwecenia jakichs wraków dla tego filmu..... Widać ,że chłopak włorzył w to duuuuuużo pracy.....

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KlausBOLS ... przyznam że wyglada to o wiele lepiej niż smiałem pomyśleć ... chylę czoła przed zapałem.

Swoją drogą może spróbujcie zaprosić do udziału w inscenizacji jakąś grupe rekonstrukcyjną ? Jest ich przecież sporo, a zapewne ich członkowie znają tą świetną książkę.

Brawo, jak dla mnie super ! Z niecierpliwością czekam na więcej i życze powodzenia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to urywki panowie, sam nie jestem jeszcze pewien końcowego rezultatu.

Co do współpracy z grupami rekonstrukcyjnymi... to pomysł oczywiście świetny, niestety chyba budżet filmu na to nie pozwala. Po za tym mieszkam w regionie niezbyt obfitującym w grupy rekonstrukcyjne tak że trudno by było nawiązac jakąs współprace.


Marzeniem moim jest, wpółpraca z jakąs grupą rekonstrukcyjną przy kreceniu którejś ze scen batalistycznych, z urzyciem pojazdów, i jakiejś szerszej pirotechniki.

Powiem tak, do filmu przydało by się każde najkrótsze nawet ujęcie z jakims pojazdem pancernym, transporterem, czy wieksza grupą żołnierzy. Bo można to wmontowac odpowiednio w film pomiedzy sceny z właściwymi aktorami.
Mam nadzieje ze w czasie wakacji nawiąze jakies kontakty, moze udało by mi sie wpaść na wakacyjne manewry którejś z GRH, wybieram sie na pomorze. A tam GRH jest wiecej niz na południu. Wiec może się uda....

Co do postu Schmeissera92 to raczej nie prosze nikogo o jałmużnę, choć wiekszość gratów używanych w filmie załatwione jest po znajomości, lub za symboliczne grosze.
Ale co innego załatwiać od znajomych, a co innego bawić sie w jakies wysyłki z końca polski....

pozdrawiam KLAUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że udział w takiej ekranizacji niekomercyjnej nie musi oznaczać zapłaty dla ochotników zz jakiejś niemieckiej GRH ... moja grupa np. w całym swoim trzyletnim stażu nie wzieła ani grosika za żaden z występów (za co kilkakrotnie już dostaliśmy po łbie od innych grup że psujemy koniunkturę) i podejrzewam że nie jesteśmy jedyni, przecież nie każdy postrzega rekonstrukcję jako formę zarobkowania - tyle że odtwarzamy WP z 1939 a to sie ma nijak do filmu, wiec nie pomożemy.

Sceny z pojazdami możecie zaaranżować krótkimi ujęciami w jakimś skansenie - gdzie widać jedynie odpowiednio wykadrowane fragmenty pojazdów stojących.

Myślę, że napisz po porstu maila do kilku grup opisując pomysł, popierając to pozytywnymi odezwami od publiki (choćby na tym forum) - do tego dorzuć linka do traileru i na pewno Ci się ktoś zgłosi. W końcu udział w takiej ekranizacji - choćby szczątkowy to zawsze jakaś forma promocji. Nic się nie traci a tylko można zyskać ;)

Życzę szcześcia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no i nie wiem czy bede mógł żrobić pewnej rzeczy, ale nagrywałem bardzo przydatne dla mnie ujęcia pojazdów na.... Wyrach.

Chyba nie bedzie to łamanie praw autorskich jeśli uzyję tych ujęc do filmu...

Nie wiem jeszcze jak bezie z muzyką do filmu. Mam znajomego zdolnego kompozytora muzyki klasycznej.


POŻYJEMY ZOBACZYMY

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Może kilka interesujących Cię ujęć nakręcisz w Czechach...Tam na zlotach jeździ dużo sprzętu (zarówno niemieckiego jak i radzieckiego).
Zamieścilem w zeszłym rpku kilka fotek. W sierpniu też się wybieram.
Pozdrawiam.
http://www.odkrywca.com.pl/pokaz_watek.php?id=222659#222978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zapytać, czy żołnierz beący na lini frontu, któy zniszczył podczas walki mundur i nie nadawał się on do użytku, czy podlegał karze za utratę ekwipunku, czy mogł wymienić sobie na nowy? Na jakiej zasadzie działała intendentura w takich przypadkach. Były jakies podąrzające za linią frontu punkty wydawania ekwipunku?

pozdrawiam KLAUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie