Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Pilawa

Katyń - Ręce opadają...

Recommended Posts

Ręce i szczena opadają...I powiedzcie mi jak tu można mieć choć odrobine szacunku do rosjan(specjalnie z małej litery)
Dzicz i barbażyńcy.Tyle.

Pozdrawiam
Zwierz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kurna, czym się przejmować, wiadomo, IDIOTÓW można znależć wszędzie, nie tylko w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tamci weseli panowie od pikiety to podobne towarzystwo jak nasze ONR, MW i pozostali. Ogoleni na łyso chłopcy w sportowych ubrankach, dziadki z tarczami Otlicznik NKWD" itp.
A nie całe społeczeństwo.


P.S. Takim osobom często zależy na sprowokowaniu Polaków - co, patrząc na przykładzie ostatniego wątku o wypowiedzi p. Sterna, jest łatwiejsze od zabrania dziecku lizaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszędzie jest pełno idiotów...
Choć w Skandynawii mają niedobór, w Stanach nadmiar, do Rosji ciężko mi się ustosunkować, ale nie podejrzewam, że społeczeństwo rosyjskie należy do najbardziej uświadomionych.

I nie do pomyślenia jest, ażeby grupka 30 osób mogłaby być wyznacznikiem poglądów jakiegokolwiek społeczeństwa.

Na świecie ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej."

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
ty towarzysz iwan nie obrażaj Narodowców! Sądząc po twoim nicku bliżej Ci do tej czerwonej hołoty która mordowała niż do zdrowej tkanki narodu polskiego. Przemyśl kwestię i się popraw!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fiodor owarzysz Iwan" to już obraza ,szczególnie w takim wątku, specjalnie zilustruję przykładem: nick azistowski palacz" w wątku np. o holokauscie, rozumiesz? Podejrzewam,że było kilku owarzyszy iwanów" mordujących w Katyniu... mam nadzieje że zasiałem choćby nutkę wątpliwości w Tobie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niech sobie ci idioci popatrzą jak wyglądała granica" na wiosnę 1940r., a będa wiedzieć na czyim erytorium" był wtedy Katyń.

Bo co do daty (wiosna `40) chyba nie mają wątpliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaka jest, wciąż jeszcze duża grupa Rosjan każdy z nas widzi. Niestety ponad siedemdziesięcioletnie pranie mózgów i eksterminacja elit zdolnych do samodzielnego myślenia zrobiły swoje. Wracając jednak do tematu mordu katyńskiego, to wydaje mi się, że najlepszym okresem by to wyjaśnić do końca były lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku. Władze Rosji były wtedy o wiele bardziej otwarte na świat, ale nasi politycy chyba niezbyt umiejętnie to wykorzystali. Wyjeżdżały oczywiście delegacje do Katynia czy choćby Charkowa. Były kwiaty czcze przemówienia i ...prawie nic poza tym. Ale jak miało być coś więcej gdy spotykali się w tym czasie koledzy z jeszcze poprzedniego układu, który panował w Europie wschodniej do końca lat osiemdziesiątych. Zamiast drążyć temat, to balowali, a potem przewracał się jeden z drugim nad grobem pomordowanych polskich oficerów....
Dopóki rządzi w Moskwie czekista Putin sprawy się nie wyjaśni. Być może kiedyś przejmie władzę ktoś mądrzejszy, ale czy wtedy nie będzie już za późno? Może się okazać, że archiwa gdzieś przepadły albo strawił je jakiś dziwny pożar...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szanowny Panie Wercyngetoryks,

Po pierwsze, mój nick pisze się z dużej litery (zasady pisowni polskiej, nawet nie te komunistyczne" z 1956 roku, ale przedwojenne, nazwa własna).

Po drugie, idąc Pana tokiem myślowym, koledzy o pseudonimach niemieckich są faszystami i SS-Mannami

Po trzecie, mój pseudonim wynika z twgo, że zajmuję się rekonstrukcją wojsk radzieckich - raczej ciężko mi nazywać się Jan Chrzciciel albo Ciasteczkowy Potwór ;)

Po czwarte, kjeżeli zdrowątkanką narodu polskiego" jest człowiek, który na demonstracjach krzyczy zrobimy z Wami, to co Hitler z Żydami" i pokazuje pięć piw poproszę" to przeraża mnie to, jakim stał się nasz kraj.

Po piąte, radzę Tobie przemyśleć to co piszesz, bo włąśnie przez takie wypowiedzi narodowcy z innych państw przedstawiają Polskę jako kraj ludzie nietolerancyjnych, bezmyślnych, szukających dziury w całym (cóż...generalizacja cechą umysłów małych, stąd też ichniejsze poglądy)

To tyle.
Pozdrawiam trzeźwomyślących :)
Iwan

A teraz, żeby zejść z OT: swego czasu na kilku polskich forach zauważyłem wypowiedzi jakiegoś Pana zza wschodniej granicy - p. Siergieja Strygina. Okazało się, że w/w osobnik wraz ze swoją organizacją urządza demonstracje Hitler, Gorbaczow, Jakowlew - twórcy katyńskiego kłamstwa".
Niestety, idiotów nie brakuje, a ich bezczelność jest przerażająca...

Share this post


Link to post
Share on other sites
oo no ja skoro noszę na tym forum imię Vasilija Zajcewa to musiałem odpowiedzieć z Twoarzyszem Iwanem.... :D wiem ,że moje zdanie się na tym forum najmniej liczy ale panowie idą święta.... :D warto się spierać o coś tak głupiego jak nick?? eh... oglądał ktoś wiadomości wczoraj o 7wieczorem na tvp1 lub tvn?? gdzieś znaleźli ciała polaków... nie wiem dokładnie gdzie to bylo dlatego pyta,


pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miało być o Katyniu, a są rozgrywki.
Wydaje mi się, że Wilzken okreslił najlepiej, że lata 90 były najkorzystniejsze do załatwienia sprawy Katynia.
Obawy, że archiwa dotyczące tego okresu zaginą są uzasadnione. O zbrodni katyńskiej jest jednak sporo informacji. Rosja przyznała się to tego z tym zastrzeżeniem, że nie uznała tego jako zbrodni przeciwko ludzkości.
Sprawcy - od rozkazodawcy do wykonawcy - już nie żyją (może jest gdzieś jeszcze jakis staruszek) i przed sądem się ich nie postawi.
Od pewnego czasu przy sprawie Katynia pojawiają się głosy o odszkodowania. Mam wrażenie, że teraz niektórym należy bardziej na pieniądzach, niż na sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najsmutniejsze jest to, że Ci, którym najbardziej zależy na odkryciu prawdy - Ludzie, którzy stracili krewnych w Katyniu i pozostałych miejscach masowych mordów - najprawdopodobniej nie dożyją momentu, kiedy sprawiedliwości stanie się zadość :( W większości mają ponad osiemdziesiąt-dziewięćdziesiąt lat i to dla Nich powinno się starać rozwiązać sprawę Katynia. Jednak o Nich słyszymy tylko, gdy mamy rocznicę, a przez resztę czasu - cisza.

Nie sądzę też, żeby jakiekolwiek inne państwo było skłonne poprzeć nasze żądania. Putinowska Rosja to nie bezbronny dinozaur. Każdy, kto poprze polskie żądania, będzie wystawiony na kontratak Putina. Niemcy z miejsca odpadają, Amerykanie mają Irak i Guantanamo, Litwini - Ostlegiony itp. Niektóre z zarzutów" brzmią głupio - ale łątwo je krzyczeć, zawsze można pokazać archiwa" potwierdzające swoją tezę...
Chyba jedyną szansą na rozwiązanie sprawy jest zmiana władz rosyjskich, bo pozytywne akcenty ze strony społeczeństwa powoli zaczynają się pokzaywać (m.in. prośba o przebaczenie ze strony Związku Literatów Rosyjskich - mała rzecz, ale dobry znak.)

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information