Skocz do zawartości

Panzer'39 - wraki - część druga


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 391
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jotes miałeś rację... dziękuję za pomoc;-)
To właśnie wspomniana wyżej fotka. Sądzę, że jest zrobiona w Polsce. Nieźle oberwał... zastanawiam się, z jakiego działa oberwał i czy w czasie uderzenia byli na nim niemieccy chłopcy;-) W każdy razie za takie trafienie należą się medale polskim żołnierzom!!
Fotka jest ze strony WorldWarIIdaybyday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to coś pomoże to powyższa fotka jest z albumu pt. 2.leichte Division in Poland 1939"
http://chrito.users1.50megs.com/photos/2leipolen/2lei1.htm
Śledząc szlak bojowy 2leDiv można wywnioskować kiedy i gdzie i od kogo tak oberwali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie okolice Kielc.

2 dywizja lekka zajęła moje miasto - wraz z Lelowem, i Szczekocinami.
Wsławiła sie wieloma mordami na ludności cywilnej /palenie domostw, wrzucanie ludzi do studni i potem granatów w odwecie oporu WP/ i rosztrzeliwanie pojedynczych udających się do niewoli żołnierzy WP.

I jeszcze ta świnia Reichenau. Dobrze że zdechła jeszcze w wojnę./mam nadzieję że nie mógł się załatwić i go sparaliżowało przed śmiercią/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer, jeżeli chodzi o kieleckie, to mój ojciec wspominał, że jak wracał z tułaczki ze wschodu w październiku 1939 roku to pod Wiślicą" widział na drodze dwa zniszczone PzKpfw I. Ponieważ stały blisko zabudowań, to Niemcy wyrwali sztachety z płotu i pochowali czołgistów w ogródku, tuż pod samymi oknami chałupy [cztery groby]. Piszę o tym, bo jak oglądam niektóre zdjęcia np. Jotesa, to sceneria jak ulał pasuje, no ale to jeszcze oczywiście o niczym nie świadczy, bo tych jedynek to trochę nasi w 39 ubili.

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie