Jump to content

Berlin - co mozna tam odwiedzic...?

WojtaSS

Recommended Posts

W odnowionym budynku Bundestagu zachowano ku przstrodze" ścianę, na której są oryginalne napisy wykonane przez radzieckich żołnierzy. Taka ciekawostka, warto zobaczyć, budynek parlamentu jest przeważnie dostępny do zwiedzania, ze szklanej kopuły i tarasu piękne widoki Berlina, lepsze już tylko z wieży telewizyjnej. Ja zwiedziłem jeszcze Muzeum Starożytności, niedaleko Uniwersytetu Humboldta.
Możesz pójść do bunkra hitlera teraz tam zrobili jakieś muzeum czy coś w tym stylu, są organizowane wycieczki do schronów bunkrów a nawet do takich z czasów zimnej wojny wiem bo sam byłem, w informacji turystycznej należy zapytac a tam już cię nakierują dalej gdzie co i jak.Jeśli potrafisz po niemiecku skontaktuj się z jakąś grupą która chodzi po berlińskich bunkrach znalazłem w internecie kilka takich osób.
Jak już skończysz zwiedzanie w dzień to proponuję przejść się do klubu jest kilka w berlinie takich króre zostały przekształcone z bunkrów , w tej chwili niepowiem ci gdzie się mieszczą ale po to jest informacja turystyczna i tam możesz się dowiedzieć gdzie się mieszczą jaka w nich leci muza i tym podobne, byłem w jednym takim to miał aż 4 piętra w dół normalny bunkier jeszcze ze starymi napisami z czasów wojny a w środku techno jak cholera i chyba z 2 tysiące ludzi , niezły klimat.
Mieszkam w szczecinie więc do berlina mam tylko 100 km i często tam jestem.
Gwarantuję że jak trafisz na odpowiednie tropy i odpowiednie osoby będziesz chodził po berlinie bardzo długo.
pozdrawiam
  • 2 weeks later...
Najbardziej proponuje to: http://www.dtmb.de/Rundgang/indexJS.html

Muzeum techniki, w ktorym sa bardzo ciekawe zbiory samolotow z IIws itd. W Deutsche Luftwaffenmuseum bylem, ale nie proponuje, dlatego ze niema tam prawie nic orginalnego z IIws. Sa tam wiekszosc repliki i nowsze samoloty. Do Reichstagu tez mozna wejsc, ale musisz liczyc z dluga kolekjka do wejscia (kontroly....). Sa te sciany ale niezbyt duzo mozna tam zobaczyc...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information