Jump to content

Berlin - co mozna tam odwiedzic...?


WojtaSS

Recommended Posts

W odnowionym budynku Bundestagu zachowano ku przstrodze" ścianę, na której są oryginalne napisy wykonane przez radzieckich żołnierzy. Taka ciekawostka, warto zobaczyć, budynek parlamentu jest przeważnie dostępny do zwiedzania, ze szklanej kopuły i tarasu piękne widoki Berlina, lepsze już tylko z wieży telewizyjnej. Ja zwiedziłem jeszcze Muzeum Starożytności, niedaleko Uniwersytetu Humboldta.
Link to post
Share on other sites
Możesz pójść do bunkra hitlera teraz tam zrobili jakieś muzeum czy coś w tym stylu, są organizowane wycieczki do schronów bunkrów a nawet do takich z czasów zimnej wojny wiem bo sam byłem, w informacji turystycznej należy zapytac a tam już cię nakierują dalej gdzie co i jak.Jeśli potrafisz po niemiecku skontaktuj się z jakąś grupą która chodzi po berlińskich bunkrach znalazłem w internecie kilka takich osób.
Jak już skończysz zwiedzanie w dzień to proponuję przejść się do klubu jest kilka w berlinie takich króre zostały przekształcone z bunkrów , w tej chwili niepowiem ci gdzie się mieszczą ale po to jest informacja turystyczna i tam możesz się dowiedzieć gdzie się mieszczą jaka w nich leci muza i tym podobne, byłem w jednym takim to miał aż 4 piętra w dół normalny bunkier jeszcze ze starymi napisami z czasów wojny a w środku techno jak cholera i chyba z 2 tysiące ludzi , niezły klimat.
Mieszkam w szczecinie więc do berlina mam tylko 100 km i często tam jestem.
Gwarantuję że jak trafisz na odpowiednie tropy i odpowiednie osoby będziesz chodził po berlinie bardzo długo.
pozdrawiam
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Najbardziej proponuje to: http://www.dtmb.de/Rundgang/indexJS.html

Muzeum techniki, w ktorym sa bardzo ciekawe zbiory samolotow z IIws itd. W Deutsche Luftwaffenmuseum bylem, ale nie proponuje, dlatego ze niema tam prawie nic orginalnego z IIws. Sa tam wiekszosc repliki i nowsze samoloty. Do Reichstagu tez mozna wejsc, ale musisz liczyc z dluga kolekjka do wejscia (kontroly....). Sa te sciany ale niezbyt duzo mozna tam zobaczyc...
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information