Skocz do zawartości

Artyleria 39 - część druga


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 452
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
czy zmiana kąta nachylenia tarczy w wz.36 odbywała się automatycznie przy zmianie ustawienia ogona?

http://www.odkrywca-online.pl/forum_pics/picsforum5/63_1_b.jpg
położenie bojowe


http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum16/bof_copy3.jpg
położenie marszowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza byla przymocowana niezaleznie od lufy. Czy mozna bylo zmienic kat nachylenia to musialbym zajrzec do instrukcji - mozliwe ze tak w minimalnym zakresie, ale to nic nie mialo wspolnego z lufa. Chyba ze chodzi ci o dolna czesc tarczy. To tez nie ma nic wspolnego z lufa, tarcza miala zawias i dolna czesc tarczy podnosilo sie do gory (drugie zdjecie) w polozeniu marszowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reguła, którą zauważyłem jest nstp.: w położeniu bojowym tarcza kryje" oporopowrotnik, w położeniu transportowym ewidentnie go widać.
Pytanie brzmi: Jeżeli tarcza była mocowana do tego samego elementu (szeroko pojęte łoże) co lufa, to czym spowodowana jest różnica kąta lufa-tarcza ?

Pytanie nr 2
bieżący nr Poligonu" zdjęcie na dole 76 strony
Armata wz. 36 wraz z zaprzęgiem stosowanym w pułkach piechoty" zbiory A. Jońcy via Zbigniew Lalak

dolne uchwyty tarczy mają zarys łuku ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tam sobie pan, który szparował zdjęcie, zobaczył i tak sobie to zrobil (nie ja, ale zdjecie po skanie dla Lalaka gdzies wetknąłem i nie wiem gdzie, wiec nie sprawdzę). Jak sam widzisz na skanie obok - nic takiego pod armatą nie wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa do transortu jest podnoszona do góry a w otwór w dolnej częsci zamka wkładany jest drązek transportowy znajdujący się na jedneym z ogonów opod siedziskiem. Lufa musi byc podniesieona bo przy pchaniu armatki łarwo walnąć nią o ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie