Skocz do zawartości

jak go podrasować??


VASILI

Rekomendowane odpowiedzi

DZIęKI A NIE WIESZ JAK MOżNA BY GO PODRASOWAć PO TEJ ELEKTROLIZIE?? BO CHCE GO ODNOWIć ZEBYM MóGł GO SOBIE POWIEISC NA śCIANIE PEWNIE TROCHE SZPACHLI ITP?? NARAZIE SZUKAM DO NIEGO KOLBY ALE TROZHE TAńSZEJ NIZ TE ZA 240Zł! NIE WIE KTOś KTO BY MIAł COś TAKIEGO??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do ludzi którzy się na tym znają! jak moge wykręcić lufę z tego mauserka?? bez jakichś większych uszkodzeń?? nie chce mi się jej rozwiercać i kupować nowej!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mauser98k.internetdsl.pl/elekt.html
Tu masz wszystko. Elektroliza, demontaż itp.
Nie polecam szpachli, dziwnie to wygląda, jak kawałek kija pomalowanego czarną farbą. Zostaw w takim stanie. Tylko elektroliza, jakaś łatwa oksyda (olej na gorąco)
Kolbe kup na giełdzie. Czeskie chodzą nawet po 100 - 150 zeta, ale najładniej wygląda w wykopku jakaś wyciągnięta ze studni, lub bagna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCIAłBYM WYKRECIć LUFę ZEBY ROZRUSZAć GWINT I WYCZYśCIć KOMORę W śRODKU... ZEBY MOZNA ZAMEK DOMKNąć W NIM...... CHYBA ZE ELEKTROLIZA ZAłATWI SPRAWę?? TE DZIURKI ZASZPACHLOWAłBYM OMALOWAł NA TAKI CIEMNY ZIELONY.... OBSADZIć W KOLBE I NA SCIANE... JAK GO WYKOńCZE TO WAM PODEśLE ZDJęCIA NA TE STRONKE OKI??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za te strone ale ja juz na niej byłem i nie znalazłem na niej jak wykręcić lufę nie mam go jeszcze w domu... ale jakby lufa była tragedia.... to moze bym j ą wymienił na coś lepszego... a nie wiecie gdzie mozna by dostać tanią kolbę?? moze wy kogoś znacie kto by miał do sprzedania??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po elektrolizie mosiężną szczotką do czyszczenia broni powinno się wyczyścić w wystarczającym stopniu do normalnej pracy zamka. Odkręcanie odradzam, ale jak się upierasz to na kowdło i obić młotem miejsce skręcania, następnie palnik i do czerwoności i do wody. W imadlo i kluczem do rur. Jak się nie uda to całość od nowa i tak do skutku.
Wojtek
PS. wyłącz caps locka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade. mam do was prośbe.. czy moglibyście mi powiedzieć czy nie znacie kogoś kto ma kolbe do niemca k98 albo do czecha?/ zeby tylko pasowało.. i druga sprawa czy nie wiecie kto ma do sprzedania jakiś niezły wykrywacz meali?/ lub jaki jest najlepszy?? wy to jesteście specjalisci to się na tym znacie p.s odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięx za rade!! jak skończe zabawe przy nim to wam podeśle foti na te strone mam pytanie dyby na komorze były dość mocn wżery to jak bym je zaszpachlował i pomalował całego taką ciemną zieloną farbą taki prawie zgnity ciemny kolor razem z zamkiem?? jak myślici?? potem tylko kolba i ściana??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was czy mozecie mi powiedziec jak moge nie uszkadzając zbytnio wykopku wykręcić śrubki w pudełku od mauserka (foto wyżej) bo nie chce go zniszczyc. blacha wygląda na zdrową ale ja wole nie ryzykować i czy opłaca mi się go szpachlować i malować jak ma gdzieś duze wżery i w kolbe?? pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw mausa tak jak jest - nic nie szpachluj!! Ja swojego (niech konfidenci wiedzą, że deko) wpakowałem do oryginalnej kolby (uznałem że warto przeboleć te 250zł ale mieć wszystko z jednego modelu i okresu (tak mi się złożyło, że kolba mausereka i bagnet to wersja oszczędnościowa - kriegsmodel i wszystko z 1943 roku. Co do oksydy - najlepsza byłaby ta prawdziwa, ale to już trzeba się na tym znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jutro biore się za czyszczenie i rozbieranie go.. potem musze kupic kolbe jakąśtańszą bo nie ma z niego aż takiego pięknego egzemplaza zeby kupowac kolbe za 250 zł, jakiś bagnet i ściana... nie czyściłem go ale na komorze juz widze bicia ,,mod 98'' !! moze jeszcze będą z niego LUDZIE!! pozdro. a poza to nie masz gdzes kolby?? albo bagnecik?? mójj mail djlinas@tlen.pl POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie szukam takiej tańszej kolb ale na allgero są same same magazynowe za 250zł szukam raczej jakiegoś strychowca.. może sieuda znalesć dzisiaj zafundowałem mu elektrolize,... za pare dni powinien być ładnie wyczyszczony.. już widze sygnaturke MOD98 pozdro!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
witam pięjnie wyczyszzczony... pelno sygnatur... zameczek jest czerbina chodzi(zachowałą się spręzynka w suwadle.. spust chodzi.. mozna klepnąć na sucho... niestety lufa pod podstawą celownika mi rusznikarz rozwiercił :( rzuce w tygodniu foty.. tylko kolby brak :( POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie