Skocz do zawartości

kogo złapali we Wrocku?


sopel69

Rekomendowane odpowiedzi

Radio Z podało ,że złapali kogoś we Wrocławiu - 34 lata, nagromadził broni i amunicji mówił ze kolekcjoner , a oni że przestępca i osiem lat mu grozi a na dodatek juz drugi raz za to samo. Mam nadzieje ze nie kogoś z was koledzy z Wrocka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zawsze dają takie dziadowskie fotki ?!Koles okazał sie kompletnym idiotą -nie dlatego ,ze zbierał bron ,amo ,zapalniki ale dlatego ,ze majac juz wyrok za te zabawki trzymał je mimo to w domu !!!
Teraz beda szukac powiazan ,adresy kolegow ,moze ktos mu cos z allegro wysyłał ,albo on komus cos sprzedał przez allegro...
USA maja swoja al -kaide ,Irak ma swego Zarkawiego ( czy jak to sie tam pisze) ,a my mamy naszych kolekcjonerow drobnicy -to z fotek policji to zarty (puste tasmy pk ,magazynki )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem reportaz w TVN mial troche tego:) Pare pistoletow chyba walther itp jakies posicki, tasmy z nabojami, zapalniki i nazwal sie KOLEKCJONEREM ! ! ! Powiedzial rowniez, ze zamierzal to wszytko sprzedac na aukcjach internetowych. Wiec moze faktycznie beda trzepac wszytkich ktorzy cos kupili od niego, lub mu cos sprzedali. Zna ktos jego nick??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kolejny z nas ma wesoło:(arsenał ukryty w meblosciance"-to się uśmiałem-pewnie po prostu tam trzymał-a nie ukrywał...na jednym, ze zdjęć są widoczne puste taśmy ammo i magazynki-przecież to można za kilka kilkanaście złotych normalnie kupić sobie na allegro...jakas paranoja znów...ale faktycznie dobrze by było usrtalić nicka tego człowieka z allegro bo teraz panowie z policji zaczną węszyć i szukac jego powiązań mafijnych"i znów jak w sławnej sprawie pana Tarasa wielu wiele straci:(...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście wygląda raczej na malutki arsenalik, nie zaś na kolekcję (po cholerę kolekcjonerowi magazynki do kałasza, amunicja i broń gazowa, czy spłonki). jeśli to wszystko co u niego znależli to należało mu się, z wyjątkiem tych kilku zrzynów FN- ek, czy co to miało być, nie zauważyłem tam niczego wskazującego na kolekcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdj widac kilka wykopków ale niestety wiecej stanowią graty powojenne ammo od pk , taśmy , magazynki ,zapalniki.

Moje odczucie jest takie :
Współczuć to ja mogę gdy zabierają kolekcję , ale w przypadku gdy koles miał to sprzedać na allegro -brak wspolczucia / chodzi o graty wspolczesne - ammo /
Jack61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack61... Napisałeś, że skoro na Allegro sprzedaje to nie współczujesz mu... Hmmm. Dlaczego? Czy tylko dlatego, że nie jest kolekcjonerem? Czy z tego powodu jest gorszy od kolekcjonera? A ilu kolekcjonerów kupuje na Allegro? Idąc Twoim tropem myślenia można dojść do wniosku, że skoro ktoś sprzedaje na Allegro to jest trędowaty i należy mu się najazd iebieskich" i pozbawienie człowieka wykopków". Idąc dalej tym tropem, to ci kolekcjonerzy, którzy od niego kupili też są zarażeni rądem" no bo od trędowatego kupili (chyba, że taki co kupi na Allegro to już nie kolekcjoner). Idąc jeszcze dalej tym tropem, to poszukiwacze amatorzy też słusznie nie mają prawa poszukiwać, bo po pierwsze prawo zabrania a po wtóre są amatorami i zdarza im się zniszczyć znalezisko( np. niechcący saperką), nie dokumentują tego dla potomnych(typu gdzie, kiedy i co) a już napewno dlatego, że nie znajdzie się to w muzeum a w Twojej osobistej kolekcji.
W każdej dziedzinie życia potrzebni są spekulanci czy jak kto woli handlarze. To dzięki nim jest możliwość szybkiej oceny wartości materialnej swoich (i nie tylko) zbiorów oraz łatwego ich spieniężenia (czym więcej spekulantów tym łatwiej) w celu pozyskania środków na inne eksponaty na przykład lub piwo. Spekulanci są nieodłączną częścią każdego rynku, czy to akcji, czy antyków. To dzięki nim rynek żyje a ci, którzy tego nie rozumieją są....(wypada tylko im współczuć).

ps. ciekawe też jak nazwiesz swojego pra pra wnuka, który odziedziciwszy skarby znalezione przez Ciebie będzie chciał je sprzedać?

Nie wiem i nie chcę wiedzieć kim była ta osoba, czy była kolekcjonerem czy nie. Jednak jeśli swoimi zbiorami nie doprowadziła do przestępstwa (w rozumieniu prawa zwyczajowego) to jest mi bardzo szkoda tej osoby, jej kolekcji i ułomności prawa polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,czytałeś te brednie wypisane przez kolesia pod twoim adresem ?hehehe....Czasem nie rozumię ludzi z nikąt...Jeśli miał to być wykład - to nie to forum....Popieram Jacka,jeśli tamten gostek miał w mieszkaniu broń i amo terażniejsze i jeszcze rżnie kolekcjonera i handlarza internaute - tym samym narażając nas na naloty niebieskich pałek - to wybaczcie,ja mu nie współczuje....Chyba tylko tego,że ma sztachnięty rozum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Vincent chyba niezbyt dokladnie przeczytaleś moja wypowiedz , zwlaszcza w nawiasie ....Współczuć to ja mogę gdy zabierają kolekcję , ale w przypadku gdy koles miał to sprzedać na allegro -brak wspolczucia / chodzi o graty wspolczesne - ammo /-
Tam widac amunicję wspolczesną bojową i to kilkadziesiat sztuk
o ile chcial to sprzedać na aukcji to mogla zostać zakupiona przez osoby niekonieczne bedace kolekcjonerami.
Pozdrawiam Jack61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno do sprzedaży amunicji potrzebne jest zezwolenie koncesja tak jak i na zakup.
Panie vincent w/g Pańskiej teorii sprzedaż materiałów wybuchowych na aukcjach internetowych powinna być normalką
Cytuję pańską wypowiedz :W każdej dziedzinie życia potrzebni są spekulanci czy jak kto woli handlarze
... tylko prosze to wytlumaczyć rodzinom zabitych policjantów np w Magdalence
Pzdr Jack61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję potrzebę odniesienia się do mojej wypowiedzi z przed kilku godzin...

Odnośnie kolesia" miro5671. Nigdy się nie poznaliśmy i nie uważam się za kolesia" miro5671, dlatego też nie życzę sobie

takich określeń pod swoim adresem. Co do wykładu... Dziwię się, że moją opinię na ten temat można tak zinterpretować.

Rozumiem też, że obywatel miro5671 nie jest człowiekiem z ikąt" bo przecież zamieścił na tym Forum już ponad 1300 postów.

To nobilituje a jakie układy i znajomości zapewnia! Wypada też mieć nadzieję, że miro5671 nigdy żadnych bredni nie napisał,

zwłaszcza pod czyimś adresem.

Do Pana jack61. Możliwe, że niedokładnie zrozumiałem Pana wypowiedż. Co do nieszczęśnika z Wrocławia, to nie wiadomo co

chciał z tym zrobić, skąd to miał i czy to nie była jego kolekcja (możliwe, że jest pasjonatem takich rzeczy). W końcu ludzie

rózne przedmioty kolekcjonują i dla kolekcjonera poroży abstrakcją jest (najczęściej), że można kolekcjonować łuski od

karabinu tak jak dla kolekcjonera militariów z okresu pierwszej wojny światowej może być abstrakcją kolekcja takiej

współczesnej amunicji bojowej. W ormalnych" krajach nie jest to przestępstwem a ułomności polskiego prawa (wytykane i na

tym Forum wielokrotnie) sprawiły, że facet prawdopodobnie przeżywa duży stres. To, że powiedział iż chciał to sprzedawać na

Allegro mogło być prawdą ale i wynikiem takiego stresu. W takiej sytuacji ludziom różne pomysły przychodzą do głowy byle

tylko ocalić np. kolekcję czy skórę. Mam wątpliwości, czy ktokolwiek potrafiłby zachować zimną krew, gdyby spotkała go taka

przygoda.

Pomiędzy bajki należy włożyć informację, że mafioso czy terrorysta zaopatrywał by się u takiego faceta z Wrocławia i to

poprzez Allegro. Dlatego też jestem prawie pewny, że w ręce osobników będących zagrożeniem dla innych te przedmioty by nie

trafiły. Nie bronię tutaj tego człowieka ale i nie skazuję go, bo samo posiadanie przez niego tych przedmiotów nikomu krzywdy

nie zrobiło (czy by zrobiło? - nie wiem). Rodzinom ofiar np. w Magdalence współczuję bardzo, współczuję też tym wszystkim,

którzy mieli to nieszczęście w jakikolwiek sposób w tym uczestniczyć i myślę, że nie na miejscu było podawanie takiego

przykładu. Bandyci, którzy strzelali do policjantów napewno nie kupili swojej broni i amunicji na Allegro ani od kolekcjonera

militariów! Bandyci mają swoje sposoby i miejsca by w takie rzeczy się zaopatrywać.

Nawet dziecko wie, że do handlu bronią i amunicją oraz posiadania takowej potrzebne jest zezwolenie. Zabroniona jest też

jazda po pijanemu czy handel narkotykami. Wiele rzeczy jest zabronionych. I DOBRZE !!! Pisałem o spekulantach oraz

polepszaniu przez nich płynności na rynku i chyba każdy myślący człowiek wie, że chodzi tu o handel LEGALNY !!! Cytując

Panie vincent w/g Pańskiej teorii sprzedaż materiałów wybuchowych na aukcjach internetowych powinna być normalką" pytam się,

w którym miejscu wysunąłem taką teorię? No w którym? Czy tutaj: cyt.W każdej dziedzinie życia potrzebni są spekulanci czy

jak kto woli handlarze". To zdanie wyjaśniłem powyżej zwłaszcza, że w swoim poście podkreśliłem przykłady handlu akcjami lub

antykami a nie bronią i amunicją.

Nie uważam, że napisałem jakieś brednie. Brednie to kłamstwa, jakieś bzdury itd. Przedstawiłem swoją opinię na ten temat i

nie mam sobie nic do zarzucenia, tymbardziej, iż nikogo nie obrażam. Zastanawia mnie też skąd pomysł, że pod adresem Pana

jack61 wypisuję brednie???

Proszę o rzeczową dyskusję (jeśli jest taka potrzeba) a chętnie podejmę rękawicę. Jednak na zaczepki, uszczypliwości i zwykłe

chamstwo odpowiadał nie będę - jestem na to już za stary.

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam urażonych.

Gratuluję Panu jack61 (mizernego) adwokata. Tylko czy jack61 go potrzebuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektorych z was zbieranie splonek ,zapalnikow, trotylu, amunicji i broni (sprawnej) to zboczenie ,ale wiedzcie ,ze niektorzy tez nie mogą zrozumiec po jaką cholerę ktos zabiera z lasu rozsypujacego sie np moska i cale kilogramy zlomu w postaci łusek...

Wiecej wyrozumiałości i trochę zrozumienia !

MOŻNA WSZYSTKO ZBIERAĆ ,ALE NIE WSZYSTKO MOŻNA TRZYMAĆ W DOMU !

pzdr pik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ,,chamsto,,dotyczy mojej osoby ??? Nic to nie zmienia-dalej uważam,że jesteś nawiedzonym pisarczykiem...Dostałeś wode na młyn i siejesz zamęt.Przecież to ty koleszko pierwszy czepiłeś się mojego kolegi jacka61...Piszesz,że jesteś za stary-wiedz otym,iż czepiłeś się gościa mogącego być pewnie ojcem twojej matki...Wiedz,że nie należymy do młodzieży na tym forum...I tyle miał ci do powiedzenia cham...Pozdrawiam Miro. P.S. Myślę,że czas urwać te wywody....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Vincent człowiek którego złapała policja jest przestępcom nie kolekcjonerem - takie jest w tym kraju prawo i jako obywatele musimy go przestrzegać a Miro i Jacek mają racje .
Jedno być przestępcom , drugie idiotom , przeciez równie dobrze mógł rozstawić stragan z tą amunicją pod pręgieżem we Wrocławiu na Rynku , szybkośc działań plicji jest pewnie podobna. Zresztą był na forum jeden taki osobnik , który chwaliłsie czego on to nie wykopał , i nie posiada w domu. Aż pewnego pięknego poranka zjawili się u niego smutni panowie , i ........ znaleźli kilak łusek :-)) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie