Skocz do zawartości
  • 0

moździerz


ODZYSK77

Pytanie

Witam.Kolega wykopał moxdzierz, a mnie ciekawi co to za moździerz .Prosze o identyfikacje .Kaliber 60mm(dokładnie 62-63mm ale mysle że pocisk nie może z tego wylatywać na scisk) a wysokie toto na jakies 130-140 cm.Serdecznie pozdrawiam i z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

ale widzisz różnicę tego z mojego rysunku a twojego. 60mm był projektowany, ale nie wiem czy wszeł do produkcji- dlatego tylko rysunek.
ale znalazłem chyba to. jest to francuski moździerz 60mm .były też z krótką lufą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.Prosze śledzcie ten post jeszcze chwilke-dzis najdalej jutro dodam dokładny wymiar co do centymetra tego moździerza.Serdecznie pozdrawiam i dziekuje-Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolega wykopał moxdzierz, a mnie ciekawi co to za moździerz .Prosze o identyfikacje .Kaliber 60mm(dokładnie 62-63mm ale mysle że pocisk nie może z tego wylatywać na scisk) a wysokie toto na jakies 130-140 cm.Serdecznie pozdrawiam i z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to mozdzierz na 100% a juz na na pewno nie z II wojny swiatowej.Wyglada na czarno prochowe dzialko cos jak falkonet.Prawdopodobnie jak zauwazyl Cronos produkcja powstancza XIX wiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie