Skocz do zawartości

Bitwa pod Wschową


Rumburak

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja dla zainteresowanych czymś innym niż II Wojna:

W sobotę 11 lutego 2006r. odbędą się obchody 300 rocznicy bitwy pod Wschową. Honorowy patronat nad uroczystościami objęli: Jego Ekscelencja Ambasador Szwecji - Tomas Bertelman, Wojewoda Lubuski - Marek Ast oraz Marszałek Województwa Lubuskiego - Andrzej Bocheński.

Program obchodów 300 rocznicy bitwy pod Wschową :
*godz. 15:00 – Inscenizacja bitwy pod Wschową. Pokaz sztuki wojennej Kieleckiego Bractwa Artyleryjskiego (dawna fosa miejska przy ul. Waleriusza Herbergera).
*godz. 16:00 – Otwarcie wystawy „300 rocznica bitwy pod Wschową – 1706-2006” w Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Bitwa pod Wschową (13 luty 1706r.) była jedną z trzech, obok starć pod Poniecem i Kaliszem, jakie w latach 1704 – 1706 stoczono na terenie Wielkopolski. Przyniosła armii szwedzkiej cenne zwycięstwo oraz przyczyniła się do zmiany sytuacji politycznej w Europie

MÓJ DOPISEK: swoją drogą władze ani organizatorzy kompeltnie nie postarali się o reklamę tej imprezy. Ja szukałem i szukałem. Nigdzie nie jest reklamowana, nigdzie nie jest zapowiadana. Widocznie organizatorzy nie chcą żeby przyjechali na nią widzowie. Chcą imprezy kameralnej ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, jako wschowianin idę na inscenizację.
Władze miasta kompletnie to olały- oni w ogóle nie maja zielonego pojęcia o promowaniu miasta, dużo na tym tracimy.

A innych epok nie będzie.
Zdam relację z impry ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama Leszczyńska 9-15 II 2006r.
Wschowa,11.II 2006.Inscenizacja bitwy z XVIIIw.
Walka z ekspozycją
13.II.1706r.pod Wschową rozgorzała bitwa,która przyniosła zwycięstwo szwedzkiej armii.W tym roku przypada 300.rocz. tamtych wydarzeń. Z tej okazji w najbliższą sobote władze Wschowy zapraszają na inscenizacje historycznej walki ,która odbędzie się przy dawnej fosie (ul.W.Herbergera) i zostanie ona połączona z pokazem sztuki wojennej w wykonaniu Kieleckiego Bractwa Artyleryjskiego. Widowisko rozpocznie sie o 15.00
-A o 16.00 zapreszamy na otwarcie bardzo interesującej wystawy do Muzeum Ziemi Wschowskiej -zachęca Marcin Sobczak z biura promocji i rozwoju Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie.
Honorowy patronat nad obchodami 300 rocz. bitwy pod Wschową objęli : Tomas Bertelman, ambasador szwedzki, Marek Ast, wojewoda lubuski oraz Andzej Bocheński ,marsz. woj . lubuskiego."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie