Skocz do zawartości

Wołomin,Radzymin Czy oprócz miejsca bitwy Cudu nad wisłą"jest gdzie szukać?


Rekomendowane odpowiedzi

pretorian(L) raczej chodzę na czuja ale znalazłem sporo ogniw gąsienic od podobno ciężkiego ciągnika artyleryjskiego, mój post w dziale identyfikacja, kolega też chodzi koło radzymina na części od czołgów po bitwie pancernej tyle tylko mi powiedzial ale jest tego podobno sporo, trzeba by się dowiedzieć więcej na temat tej bitwy.

a to mój post z tymi ogniwami
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=273261
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
Witam kolegów jestem z Otwocka i chciałbym podzielić się miejscami w których może coś jeszcze być ( militarka) . Jedno z nich jest w pogorzeli warszawsskiej za otwockiem w lesie, na szlaku czerwonej drogi jadąc od pogorzeli około 5 km dojeżdzamy do skrzyzowania dróg czewonych ( można je bardzo łatwo rozpoznać ponieważ są zbudowane z cegieł)i skręcamy w lewo jedziemy 1 km i wten sposób dojeżdzamy do bunkrów jeden jest przy tej drodze a drugi po skosie jest oddalony od niego z 300m. ogółem las jest poprzekopywany traszelami więc dla chcącego pospacerować jest duży teren do spenetrowania.
Pozdrawiam
Nekin szper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam, i pomyślałem sobie że będziecie wiedziec więcej na temat,wasza okolica, kolega mi opowiedział o jakimś utopionym pojeździe w bagnistych terenach koło linii ( w jakiej odległości nie wiem ) kolejowej po lewej stronie ( mając Wa-we za plecami ) w Wesołej, ten teren to podobno ścisły rezerwat Bartek albo Jacek" nie pamiętał sam
Jak coś będziecie mieli na ten temat to napiszcie,
aaa no i sorry za odbieganie od tematu :)

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my kopaliśmy w okolicy Ossowa i Wesołej.niedaleko bunkru w Ossowie wyszła tajemnicza rakietka i kilka łusek z Berdana a idąc z Wesołej do Ossowa znaleźliśmy też sporo fantów i kilka rozrywek, które jakiś poszukiwacz zupełnie na wierzchu zostawił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Za Wołominem mięndzy wsiami czrna a ciemne przy głównej drodze znajdziesz sporo rzeczy bo ruscy z niemcami niezile się o tą drogę rypali. Natomiast za ciemnym w okolicach bagien była bitwa pancerna niemcy kontra ruscy. Ruscy niezile dostali w dupe sracili 500 wozów pancenych. po tej bitwie droga Była nie przejezna więć ludność miejscowa zaczeła zdejmować gąśenie od wszysykich wozów pancernych i układali je na bagnach i tak zrobili sobie drogę. Więnc tam gdzie wyschły bagna znajdziesz troche złomu (gąsienice itp.)MIszkam w czrnej i sm tam chodzę więnc wiem
(sory za błendy ortograficzne ale jestem dyslektykiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie