Skocz do zawartości

Jak ustalić ?


J23

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wszelkich informacji na temat gryp partyzanckich (AK,BCH,)działających w okrsie II w.ś i po jej zakończeniu na terenie gminy Sieciechów powiat Kozienice woj.Mazowieckie(nowy podział administracyjny.)Może ktoś ma informacje na temat wykazów imiennych oddziałów, rejonów dzialania gdzie można takie coś znaleśclub ustalić .Powyższa informacja jest mi niezbędna i bardzo potrzebna.Będe zobowiązany za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje.Ale czy mozna ustalić imienie partyzantów z wioski Łoje gm.Wola Klasztorna póżniej Sieciechów.Chodzi o imie nazwisko, stopień ,psełdonim i jaki oddział .Potrzebna mi jest taka informacja celem rozwikłania rodzinej zagadki.A osoby które mogły by mi coś powiedzieć już zmarły. (chodzi o zatrzymanie transportu kolejowego(do ZSRR) na stacji PKP Bąkowiec i wykonanie wyroku kary śmierci na wojskowym sędzi z Wojskowego śądu w Kielcach na stacji PKP Zajezierze przez oddział AK w 1946.Po tej akcjach część partyzantów głównie z Łojów została aresztowana były wyroki śmierci jak i dlugoletnie więzienia .Wyroków śmierci nie wykonano amnestje ułaskawienia.Jako pierwsi byli aresztowani członkowie mojej rodziny .Ale nic więcej nie wiem na ten temat może ktoś coś wie, i mi pomoże ?.Ojciec i stryj już nie żyją , jak i inni partyzancj z tej wioski.
Czekam na waszą pomoc i informacje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam takie pytanko gdzie w ogóle mozna znaleźć jakieś info na temat czy w danym rejonie kraju w ogóle takie grupy działały ja jestem z Kalisza i ciekawi mnie czy gdziej w moim rejonie partyzantka wojowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie