Skocz do zawartości
  • 0

Dziwny pojemnik(plecak)? Co to może być?


kordelek

Pytanie

Proszę o pomoc w identyfikacji tego czegoś. Kształt trapezowaty, wykonane z aluminium, pomalowane na kolor zielony z nieregularnymi brązowymi plamami na rogach. W środku jednolity zielony kolor, na pokrywie w prostokącie biały stempel z literami fwq(bądź twq)-nie znalazłem producenta o tym kodzie. Ponadto na pokrywie dwa klocki drewniane pokryte filcem służące chyba do dociśnięcia zawartości. Szelki" z zewnątrz skórzane(skóra czarna), od wewnętrznej strony wyściełane czymś amortyzującym(wewnątrz materiału amortyzującego jakby stalowy szkielet). Na szelkach znajdują się dwa miedziane olce" z dziurami na wylot. Szelki" zakończone aluminiową blachą a na ich zewnętrznej stronie ślady po szyciu. Środek dziwny-tuleja idąca wzdłuż jednej ścianki kończąca się dopiero na dnie. Na spodzie mała przegródka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w identyfikacji tego czegoś. Kształt trapezowaty, wykonane z aluminium, pomalowane na kolor zielony z nieregularnymi brązowymi plamami na rogach. W środku jednolity zielony kolor, na pokrywie w prostokącie biały stempel z literami fwq(bądź twq)-nie znalazłem producenta o tym kodzie. Ponadto na pokrywie dwa klocki drewniane pokryte filcem służące chyba do dociśnięcia zawartości. Szelki" z zewnątrz skórzane(skóra czarna), od wewnętrznej strony wyściełane czymś amortyzującym(wewnątrz materiału amortyzującego jakby stalowy szkielet). Na szelkach znajdują się dwa miedziane olce" z dziurami na wylot. Szelki" zakończone aluminiową blachą a na ich zewnętrznej stronie ślady po szyciu. Środek dziwny-tuleja idąca wzdłuż jednej ścianki kończąca się dopiero na dnie. Na spodzie mała przegródka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jednak mieściły się w nim elementy konstrukcji tego stelażu , polecam stronkę w dzisiejszym poście o telefonach, jest tam odnośnik do strony gdzie wszystko jest ładnie pokazane.
Pozdrawiam Skumin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że rurek za dużo w tym stelażu nie było-całość pewnie przyczepiało się do tych dwóch bolców na szczycie sztywnych szelek wię pewnie konstrukcja nie była zbyt komplikowana. Moim zdaniem w tej puszce był przenoszony jakiś element optyki świadczyć by mogła o tym ta tuleja wewnątrz i klocek z filcem na pokrywie, który najwyraźniej miał docisnąć to coś" w tej tuleji. Jednak pewien nie jestem więc proszę o dallsze sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos podobnego (tak myslę) wykorzystywane jest w bateriach dowodzenia w jednostkach artylerii albo druga hipoteza ze w rozpoznaniu elektronicznym ( tak to sie nazywa lub jakos tak )Ale zaznaczam to są tylko pomysly ,cos przynajmniej, podobnego gdzies ,w wojsku widziałem.
Proszę o wyrozumiałosc jesli jestem w błędzie :)

pzdr Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dalmierz aryleryjski nie mógł w to wejść , tak na oko to pojemnik wraz ze stelarzem nie musiał służyć do przenoszenia sprzętu tylko do potrzymania ( brakuje tam paru elementów ) dalmierza bez zmęczenia rączek ( bo za długo nie można było tego trzymać bez powodowania wstrząsów).
Pozdrawiam Skumin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to pojemnik wojenny, czy niemiecki? Moim zdaniem wszystko by na to wskazywało: na tym samym strychu był garłacz do musera, krzynka do mg i skrzynka do polskiego browninga. Prosiłbym o ewentualne potwierdzenie moich przypuszczeń.
Dzięki za dotychczasowe i przyszłe odpowiedzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy macie jakieś zdjęcia tego pojemnika w całości? Domyślam sie, że brakuje mu szelek, które według mnie mogły być podpinane do ładnownic. Wydaje mi się, że gdzieś takie zdjęcie było na forum ale niestety nie mogę go w żaden sposób znaleźć(żołnierz niemiecki z dalmierzem, mający coś na plecach-nie jestem pewien czy był to taki pojemnik)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie