Skocz do zawartości
  • 0

Hak od czołgu


strazakwaffe

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pozne wersje IV moim zdaniem w niczym sie od tych z V nie roznia.Fakt - nie mialem w rekach - pisze wylacznie na podstawie dokumentacji fotograficznej.
Od VI Ausf B rzeczywiscie wygladaja masywniej,ale pewnosci, ze sa rozne nie mam.Od Ausf E nie widzialem.W ktorym miejscu byly przewozone?Tak samo w III/StuG - gdzie byly?
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie obiecałem ze dzisaij podam wymiary-hm ale sie na kopałem ponad metr sniegu do miejsca ukrycia ale było warto-j-35 -wymiar mierzony miarką krawiecką dał 46 cm-a waga panowie 28 kg!!!!!!!!!!!! coprawda na wadze łazienkowej bo innej poza jedną wykopaną nie mam.wyzerowałem sparawdziłem no niech sie rozni o 0,5 kg to wszystko-co wy nato -pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .
Tak iak napisał Yoony.Do ciężkich były duże szekle ,do póżnych pzIV i stug były o podobnym kszałcie,ale wększe i cięższe.
Dla porównania zdj. niestety skala 1:35 (ale od solidnych modeli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze sposobów umieszczenia na stugIV (obok dla porównania od PzVIB).Wcześniejsze szekle były w kształcie litery S".
Widzałem ,też umieszczane na błotnikach(nigdy nie spotkałem się z mocowaniem a płask" jak w tygrysach i panterach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak , jeżeli twój hak ma długość 45cm (a jestem pewien ,że tak jest),to jest to na100% szekla od: pantera ,tygrys I ,tygrysII lub ich pochodne.
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz dla mnie już wszystko jasne.
Szekle Strażaka to szekle typuC" od Pz V, VI , VIB.
Sprawdzałem i jestem o tym przekonany ,że były te same w panterach ,jak i w tygrysach
Natomiast ten Ka 222 od póżnego PzIV ,ew.Stug (waga i to charakterystyczne zgrubienie na środku.

Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ieee tam.Nie tylko.
Pozne Pz.Kpfw. IV takie mialy na przednim, lewym blotniku.
Pz.Kpfw.VI Ausf.B mialy je na tylnym pancerzu.Na Pz.Kpfw.III ich zdaje sie nie widac, co wcale nie znaczy, ze ich tam nie bylo.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j35 przemilcze to z pewnych powodów jezeli śledzisz ostatnio forum to wiesz o czym mówie,jeszcze coś od czasu do czasu dozuce-pozdro dla j35 -ale znam osobiście paru fajnych ludków którzy jeszcze lepiej sie w to bawią -mnie juz powoli po 15 latach zaczynają wody odchodzić-i to co się dzieje w tym środowisku zaczyna mnie przerażać-niechce mi sie juz pisac na ten temat-amen!!!!!!!darz grunt-wszyskim !!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie