Skocz do zawartości

Jakie macie sposoby na dorabianie nitów


Puzel

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest średnica nitów to niewiem, ale wiem ze w M35 i chyba w M40 były wypukłe a w m42 płaskie. Zdjęcia z nitami znajdziesz w google. Przełączasz na grafika i wpisujesz np. M35 stahlhelm; M42 helmet; M40 helmet, itp. Jak przełączysz na www to dodatkowo znajdziesz różne ciekawe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednica nitu to 12.3 mm według normy. Szerosc wąsów to na oko 5-6 mm długosc to ok 2 cm. W M35 zdarzały sie wykonane z miedzi. Kopie z allegro to obciete łebki od srób z wasami w sumie wygladaja dobrze i spełniaja swoją role choc zdarzały sie lepsze ale z braku laku nadaja sie.Jesli bierzesz sie za rekonstrukcje frasunku itd. to pisz na prv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm m38 to najtrudniejszy przypadek jaki moze byc :)Sam za bardzo wiele nie urzezbisz bo jest jedyny w swoim rodzaju :). Na te chwile moge podesłac ci kilka fotek frasunku pasków itd. W marcu jade na ukraine tam maja repliki frasunków z spieniona gumą" wiec moze wtedy cos konkretnego moglbym ci poradzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niewiecie moze gdzie moge w polsce dostac kopie nitów do hełmu M16?? Bo widzialem takie dorabiana na zagranicznym ebayu ale tam cenili sie jakies 9 € + wysyłka (czyli z 50 złotych na bank) jak dla mnie to zbyt duzo, jeszcze połowe tej ceny jakoś bym przebolał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Główke dorabiają bardzo prosto gdzies na prasie potrzebny tylko stempel i matryca i tłuka seryjnie, podejrzewam że koszt produkcji takiego nita to ok 20-30 groszy, niezła kase na tym biją skoro za komplet chca 40 zł pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób aby samemu sobie je dorobić :). Potrzebowałem blaszke aluminiową grubości 0,5mm; norzyczki; nakrętke 12mm; odpowiednią nasadę, młotek, śrubokręt małe imadełko, drobny papier ścierny 600 trochę chęci i kilka godzin roboty :). Co powiecie?? moze tez zaczne na allegro wystawiac hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie