Skocz do zawartości

Horoszki koło konstantynowa lubelskiego


skumin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , może wiecie coś na temat ciekawych miejsc w tych okolicach, często tam bywam i mam wykrywkę, kiedyś w starym Odkrywcy był jakiś artykuł na ten temat, ale nie mogę się do niego dokopać..
dzięki z góry za info Skumin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Horoszki to blisko Serpelic no fajne miejsce polecam ci knajpe z Arabskim zarciem piwko w Uroczej i splyw kajakiem po BUGU , uwazej bo w tych okolicach jest wiele stanowisk arheo i sa nieoznaczone a nasz konserwator zabytkow jest bardzo srogi facet i pilnuje swojego terenu bardzo dobze , jest tam Nadbuzaniki Park Krajobrazowy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się wywiedziałem, że w 44' stacjonowali w tych okolicach Węgrzy i pozostawiali po sobie dużo nieprzyjemnych prezencików w postaci tych ich charakterystycznych, czerwonych granatów , niestety najwięcej ofiar zebrały wśród dzieci ze względu na zabawkowy" wygląd.
Pozdrawiam Skumin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu kopałem w tych okolicach niestety bez przygotowania merytorycznego i z wyjątkiem miejsc walk partyzantów (łuski od amunicji USA) nic ciekawego nie wyszło. W tym rokutakże się tam wybieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie