Skocz do zawartości

Bitwa koło Lipy w czasie I wojny św.


astro33

Rekomendowane odpowiedzi

Może chodzi o pierwszą fazę bitwy kraśnickiej? I Korpus von Kirchbacha (46 i 5 DP) napotkał rozwiniętą w marszu rosyjską 18 DP między Lipą i Zaklikowem. Uprzedził uderzenie i po zażartym boju odrzucił ją pod Kraśnik.
Te okopy pod Zaklikowem od strony Lipy nie były chyba wykorzystane w walce bo strasznie tam cicho (nie licząc śmieci)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie kolego szukałeś. O ile wiem to okopy, które tu są to nie pamiątka po I ani II wojnie lecz pozostałość po ćwiczeniach poligonowych(pełno ich tu).
A co do znalezisk to ja jak narazie znalazłem mnóstwo łusek, wszelkiego rodzaju części(nie wiem od czego), i pare innych bajerów.A gdzie dokładnie kolego szukałeś jeśli można spytać??
POzdro!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie szperałem specjalnie na odcinku Lipa - Zaklików. Prowadzony był tam bój spotkaniowy, nie budowano pozycji. Może kiedyś wybiorę się poszukać. Na razie mam ciekawsze miejscówki do przeszukania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanko?
Masz może jakieś stare mapy tego obszaru, bo posiadane przezemie nie zawierają zbyt dużo szczegułów. Wiesz może coś więcej o wiosce Brzóza właśnie w lasach lipskich już nic tam nie pozostało.
pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo walk w lasach lipskich, tam też w czasie I wojny znajdowały się bagna ile wiem walki odbywały się na przełomie sierpnia myślisz że mogli się potopić lub ich sprzęt ugrzęzł i go zostawili. Znalazłem kiedyś klamrecarsk
ale ze znakiem artyleri.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Okopy koło Gielni są i to z okresu 1 wojny, za to Brzóza jest tylko na starych mapach , w chwili obecnej jest to obszar leśny - ale uwaga jest to teren przypoligonowy , można mieć niemiłe spotkanie z mundurowymi . Tereny o kórych mówisz jest z grubsza przeszukany , a obszar przy drodze Zaklików - Lipa sam przetelepałem . Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie