Skocz do zawartości

akta osobowe byłych żołnierzy PSZ/Z


Ricardo68

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy!!!

Chcę podzielić się informacją dotyczącą dostępu do akt osobowych byłych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Otóż istnieje możliwośc skorzystania dla członków rodzin, z zasobów Ministry of Defence, w którym to znajdująsię teczki osobowe naszych żołnierzy. Bezpłatnie można otrzymać tzw. Service Record cdo może być pomocne dla wyjaśnienia przebiegu służby krewnego. Prośbę o zapis przebiegu służby można napisać po polsku, ale należy dołaczyć kopię aktu zgonu krewnego oraz metrykę urodzenia dla potwierdzenia pokrewieństwa, jeśli rzecz dotyczyć będzie np. Waszego Dziadka to prosbę wystosować powinien syn lub córka byłego żołnierza, w przypadku gdy bezpośredni krewny nie żyje konieczny będzie kolejny odpis aktu zgonu. Takie są angielskie przepisy, że odpowiada się tylko bezpośrednim krewnym, jak to nazywają ext of kin".
Prośby należy kierować pod adres:
APC - Polish Enquiries
Building 28B
RAF Northolt
West End Road
Ruislip
Middx
HA4 6NG
Formalności trwają około miesiąca, jak twierdzą pracownice sekcji polskiej.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem to przejrzyście, ale proszę pytać jeśłi coś wydaje się być niejasne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie