Skocz do zawartości

Przełęcz Dukielska - Magura


waldefryk

Rekomendowane odpowiedzi

Przełęcz Dukielska - Magura

Witam mam pytanie do kolegów z Podkarpacia. Czy ktoś był ostatnio... od strony Folusza w kierunku Magury Małostowskiej?

Dukla już przekopana, dół na dole a ten kierunek byłby chyba odpowiedni.
Jeśli już ktoś robił wypad w tym kierunku to byłbym wdzięczny za info.

Pozdrawiam- Waldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a Magury Ci się nie pomyliły? Bezpośrednio za Foluszem jest Wątkowska. Nie wiem, co tam można znaleźć, babcia mojej dziewczyny pochodzi z Pielgrzymki ale nie pamięta jakichś działań wojennych w tamtych okolicach (możliwe że wtedy przebywała gdzieś indziej u rodziny). Wspominała jedynie o wozie wyładowanym bronią i amunicją, który przewrócił się Niemcom do rowu, kiedy uciekali. Później wszystko wyzbierali Rosjanie. Byłem kiedyś na Cieklince, bo tam były duże walki w czasie I wojny. Niestety porażka - nie wiem czy dlatego, że przekopane czy nie trafiłem w miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczywiście , że nie . Mówiłem tylko o kierunku, a nie o bezpośredniej miejscowości za Foluszem. Tak się złożyło ,że ostatnio jechałem tamtędy kilka razy w kierunku na Ujście Gorlickie i przypominam sobie, że po drodze szczególnie w okolicach Magury Małostowskiej naliczyłem kilkanaście cmentarzy wojennych z czasów I wojny. Myślę wiec , że kierunek być może byłby obiecujący. A co najważniejsze to nie jest to daleko i nie robi się z tego dwudniowej eskapady.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Foluszu jest wejście do Magurskiego Parku Narodowego, z resztą płatne od zeszłego roku. Bezpośrednio nad Foluszem jest ścisły rezerwat przyrody Kornuty (po prawej). Nie jestem specjalnie miłośnikiem przyrody, ale gdybym tam spotkał kogoś z łopatą to bym mu ją wsadził do d..., myślę że nie tylko ja, o leśniczym czy strażniku parkowym nie wspomnę. Na szczęście tam nie widzałem okopów czy innych wojennych śladów. Cmentarze i inne pozostałości są w okolicy przełęczy Małęstowskiej potem w stone Wysowej, Rotunda czy Kozie Żebro.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rezerwat przyrody to jest po której „ prawej”. Bo jadąc ostatnio w kierunku na Bartne to po „prawej” stronie widziałem ”zrywkę” No chyba że byli to przebrani strażnicy leśni kasujący w kasie fiskalnej wejściówki do lasu........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej od drogi wieżdżając do samego Folusza. Szlak o ile pamiętam czarny do zielonego idącego grzbietem w stronę Rozdziela i Wapiennego. Weź poprawke że samochodem z Folusza do Wapiennego na około to 30min na butach grzbietem to około 4h. Do Bartnego z Folusza jest doś daleko tam rezerwat o ile pamiętam nie sięga. W Gorlcach w PTTK mają mapy tych okolic, kup i poprzeglądaj.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrograf15: Kornuty są teraz rezerwatem ścisłym? Więc zakaz wstępu? Pytam, bo niedawno wpakowałem się nieświadomie do rezerwatu w Bieszczadach i trochę nieprzyjemności mogło być (na szczęście strażnik przyrody też był poszukiwaczem i skończyło się na upomnieniu). Nawiasem mówiąc nie kopałem tylko przechodziłem.

A co do Wątkowskiej to faktycznie okopów sobie nie przypominam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie