Skocz do zawartości

Pierwsza cyfrówka


kriss

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję właśnie przed wyborem mojej pierwszej cyfrówki,niestety kompletnie nie wiem na jaką markę i model się zdecydować.Pierwszym kryterium jest cena :na max mam do wydania 800 pln,aparat ma służyć do amatorskiego pstrykania (u cioci na imieninach) ,wyjazdach w teren(wykopki ,wczasy itp),dobre makro(znaleziska) ,nie być zbyt skomplikowany w obsłudze (menu po polsku).Trwały i solidny,posiadać dosyć duży wyświetlacz,robić ładne zdjęcia (naturalne kolory),wyposażony w akcesoria(aku,ładowarka,ew dodatkowa karta pamięci),wymiary -nie koniecznie kieszonkowe(łatwość zagubienia-pozostawienia) MA być nowy i posiadać polską gwarancję.Im więcej szukam w necie opini tym bardziej wiem -że nic nie wiem.
Jaka marka jest najbardziej niezawodna (nie leży w serwisie najczęściej)?To chyba dość ściśle sprecyzowane wymagania?
Moje dotychczasowe typy to:
Kodak z700
Kodak c330
Praktica Luxmedia 5203
Pomóżcie w wyborze sprzętu by nie wywalić kasy w błoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam,
siedze w tej branzy kilka lat i jesli moge doradzic to odpusc sobie aparat Praktica gdyz jest to typowa chinszczyzna majaca z Praktica tyle wspolnego co ja z baletem.
Dect dobrze mowi, pomysl nad Canonem 520 jako uniwersalnym aparatem (ladowarke i akku bedziesz musial sobie dokupic) lub ktoryms z Nikonow (w Nikonach jest super macro oraz funkcja BBS ktora pomaga przy fotografowaniu detali)
Pozdrowienia
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam sie z przedmówcami. CANON A510 - A520.

Sam posiadam Canona A-85, czyli wcześniejsze wydanie tych modeli i jestem bardzo zadowolony. Spełnia wszystkie wymienione przez Ciebie kryteria.

Pozdrawiam
d007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a też się zgodzę że canon jest ok i robi fajne fotki, makro też dobre, jeszcze można pomyśleć nad nikonem lub sony ja chyba też zmienię sobie w lecie aparat myśle że będzie to Nikon CoolPix L1/101 lub Sony Cyber-Shot DSC-W12 , Canon PowerShot A610???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-szela, jesli myslisz o macro odpusc Sony, zaufaj w porownaniu z Nikonem lub Fuji macro w Sony nie istnieje! Jesli chodzi o odwzorowanie kolorow, jakosc, latwosc obslugi Sony jest ok ale do fotografowania detali odpada na calej lini.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od modelu jest model Canona który nie ma wcale makro:)))S1 IS, sonego miał mój brat i nie był taki zły co do nowych modeli tez są OK, ja myślę jednak nad Nikonem L1 obecnie mam już starą Minoltę makro porażka ( działa tylko ze statywu i to z 25-30 cm ) ale sprzęt mam już ponad trzy latka:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To max ktory potrafi Nikon C3100:
http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/download.php?id=2187

http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/download.php?id=2188

Szukalem macro ktore zrobilem Sony F717 ale musialem wywalic ta fotke za szczegolna szpetote ;)
Tak na marginesie dodam ze dzis branza foto wstrzasnela informacja o wycofaniu sie Konica Minolta z produkcji aparatow fotograficznych:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3820
Wszystkich ktorzy liczyli na zakup nowego modelu tej firmy zmartwi ta wiadomosc.
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie