Skocz do zawartości

Prośba do moderatorów.


Raned

Rekomendowane odpowiedzi

Jest rzeczą oczywistą, że kryptoreklama jest zabroniona na forum i staram się tego przestrzegać w miarę możliwości.
W ostatnim czasie nasiliło się zjawisko przeciwne; otóż uczestnik Jacek P w sposób bezpardonowy i nieuzasadniony szkaluje produkty f-my Tesoro z USA jak również moją osobę.
Jako przykład podam wątek:
VIKING vk10 prosze o opinie" oraz Detektor do namierzania Bullseye".
Takie wypowiedzi nie wnoszą nic konstruktywnego do dyskusji i prowadzą do niepotrzebnych pyskówek. Do tej pory starałem się ignorować Jacka P, ale ponieważ nie przynosi to skutków proszę o interwencję.
Uważam takie postępowanie niezgodne z regulaminem i wnoszę o wyciągnięcie stosownych sankcji wobec uczestnika Jacek P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to? Czyżby nie wolno już było wyrażać swoich poglądów na temat danego sprzętu? W odpowiedzi na dość delikatną krytykę (proszę przeczytać wymienione przez Raneda wątki)
otrzymujemy taką opinię o jednym z użytkowników:

...Wykazujesz się zerową wiedzą na temat wykrywaczy, brakiem podstawowj kultury, kompleksami, zawiścią i porażającą głupotą..."

W stosunku do kogo (jeśli w ogóle) moderator powinien wyciągnąć konsekwencje?

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, rowniez prosze o rozstrzygniecie.
Ja napisalem:
Moj kolega ma Tesoro Tejona, ludzie - jak on przeklina! Wydal kupe kasy, mialo to byc cudo..... a tu zasieg do kitu, nawet nie wie na jakiej glebokosci fant lezy ( a funkcje te ma np. Garrecik za 800zl!) a z namierzaniem to ma tak, ze kopie takie doly, ze sam mu na imieniny kupie jakiegos pinpointera. O ustawieniu balansu gruntu juz nie wspomne - przy kazdym uderzeniu sondy wyje jakby czolg trafil :-)"
Zreszta mozna o podobnej krytyce Tesoro przeczytac w wypowiedziach innych uzytkownikow Tesoro.

W zamian otrzymalem od Raneda odpowiedz:
Wykazujesz się zerową wiedzą na temat wykrywaczy, brakiem podstawowj kultury, kompleksami, zawiścią i porażającą głupotą".

Ja bardzo przepraszam Moderatorow, ale ja Raneda nie obrazalem, nie interesuje mnie ze on tym handluje, wypowiedzialem sie jak kazdy z wielu tutaj poszukiwaczy, w oparciu o to czego osobiscie doswiadczylem na poszukiwaniach. To ze kolega nie potrafi ustawic poziomu gruntu to fskt, ale fakt tez jest ze wiele osob sie tu wypowiadalo ze jest to niesamowicie trudne w Tesoro i z tego powodu wiele osob rezygnuje z jego zakupu.
Co do zasiegu - ma, owszem, bardzo dobryzasieg ale tylko na all metal, ale jak kolega podkrecil dyskryminacje, by lapal tylko kolorek, to zasieg zmniejszyl sie prawie o polowe. O tym w Tesoro tez powszechnie wiadomo.
Ja wzialem udzial w dyskusji, po to jest forum.

To ze Raned jest handlarzem Tesoro a nie poszukiwaczem i jako diler zabiera glos na tym forum to jego, a nie moj problem.

Krytyke Tesoro Raned odbiera jako krytyke siebie, mam wrazenie ze zostaly tu przekroczone jakies zdrowe granice.

Osobiscie uwazam, ze jest to forum i powinno byc to forum poszukiwaczy, a nie handlarzy sprzetem poszukiwawczym. Wowczas, tak jak w moim przypadku, wypowiedz ktora sie nie spodoba dilerowi powoduje niepotrzebna wojne. Mozna stworzyc nowy dzial przeznaczony dla dilerow.

Jesli kogos urazilem, to przepraszam, choc osobiscie nie czuje sie w zaden sposob winny. Tak sama krytyke albo nawet znacznie ostrzejsza mozna spotkac kazdego dnia na forum i jakos nikt sie za to nie obraza ... i nie placze do Moderatorow. Dlatego trudno mi jest zrozumiec, dlaczego zostalem obrzucony takimi epitetami. Jest mi przykro, ale wiem ze nie tylko ja stalem sie celem atakow Raneda. Coz - samo zycie".
Pozdrawiam!
Jacek P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, wyluzujmy i przeczekajmy w spokoju ten trudny okres jakim w życiu większości poszukiwaczy jest zima. Nie zamieniajmy Forum w folwark. Jak na razie jestem daleki od pomysłu wyciągania jakichkolwiek sankcji wobec którejkolwiek ze stron i niech tak pozostanie ;). Zobaczymy co będzie dalej i jak się będzie rozwijała sytuacja na Forum- chociaż powiem szczerze , że liczę na wasz rozsądek :)... i tyle... , aha, ale jedna rzecz wymaga sprostowania , Denar vel Raned nie jest tylko dystrybutorem , ale także poszukiwaczem.

Reasumując, dosyć kłótni i bezsensownych sporów, jak ktoś nie umie ze sobą rozmawiać to najlepiej niech nie wchodzi sobie w drogę na Forum, a najlepiej to od dzisiaj na Forum panuje tylko i wyłacznie taka atmosfera jak w podanym linku :) OK?

http://www.maxior.pl/?p=index&id=7287&18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wnikając w meritum konfliktu, mylisz się Jacek P pisząc że dostrojenie do gruntu w Tesoro jest jakoby szczególnie trudne. Nie różni się ono od innych wykrywaczy mających manualne dostrojenie do gruntu i o ile ktoś ma w miarę sprawny słuch to bez problemu da sobie radę.
I żeby nie było niedomówień, nie jestem żadnym zwolennikiem Raneda i raz czy dwa pozwoliłem sobie na jego krytykę.

pozdrawiam
wilhelm6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tu zabrać głos w obronie Tejona, ponieważ miałem okazję gruntownie poznać ten detektor tak od strony elektroniki jak i cech użytkowych. W układzie zawarty jest rzeczywisty, dobry pomysł Tesoro i jest on w pełni wykorzystany. Daje to sprzętowi naprawdę duży potencjał. Inną sprawą jest czy ktoś jest w stanie zapanować nad tym i wykorzystać w pełni to, co zostało mu dane. Czasem bywa tak, że narzędzie przerasta operatora, ale wystarczy się trochę przyłożyć, pomyśleć twórczo i wszystko da się zgrać. Jeśli dostrojenie do gruntu jest trudne, to co u licha jest łatwe? Wystarczy włączyć tryb All Metal (przełącznikiem sprzężonym z pokrętło Discr1) i na przemian zbliżać i oddalać sondę od ziemi (wykonując tzw. pompowanie") kręcąc jednocześnie gałką GND BAL do momentu zaniku jakiejkolwiek reakcji narastania lub zanikania dźwięku przy zbliżaniu do gleby. Regulację tę dokonuje się z dokładnością do 1/10 obrotu. Po nabyciu wprawy zabiera to nie więcej niż 15-20 sekund.
Jeśli po przejściu w tryb dyskryminacji zasięg spada o połowę (w co nie bardzo wierzę) to sprzęt jest ewidentnie w stanie awarii i takie stany trzeba umieć właściwie ocenić. Pozdrawiam
Mrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin, dziekuje za zrozumienie i fachowe podejscie do sprawy.

Mrand - jestes intreligentny. Dokładnie to co Ty napisałes, powinien odpisac mi Raned.

Tymczasem usłyszałem od niego że jestem porażony głupotą...".
Zreszta wiekszosc osob poruszajaca problemy z Tesoro otrzymuje taka odpowiedz :-(

Sam Raned stwierdzil w ktoryms z postow, ze np. obslugi Cortesa uczyl sie przez ...rok.

To ja dziekuje za wykrywacz, nad ktorego nauka strace dwa cenne sezony wykopkowe, albo i dluzej, bo moze nie jestem tak zdolny" jak Raned. Moj kolega widocznie tez nie.

Szkoda ze on nie ma dostepu do internetu, bo dopiero by Ranedowi wyrzucil brudy dotyczace Tejona.

Ale widocznie wolno krytykowac Rutusa, Minelaba czy Whites'a czy inne firmy, co Raned bezustannie czyni, natomiast... Tesoro nie wolno!

Takze DZIEKUJE Martinowi ze nie dopuscil do wprowadzenia CENZURY narzuconej tym postem przez Raneda.

Ale to jest oczywiscie moja opinia.

Pozdrawiam wszystkich!
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie